A A A

Nowa muzyka w polskim internecie

10 lutego 2009, 10:27
O unowocześnieniu swojej oferty poinformowały niezależnie dwa popularne internetowe serwisy muzyczne: działający w ramach Wirtualnej Polski serwis muzyka.wp.pl oraz internetowe radio Open.fm.
Nowa muzyka w polskim internecie

Wirtualna Polska przebudowała funkcjonujący w ramach portalu serwis muzyczny muzyka.wp.pl. Zmieniono layout, ustalono nowy podział tematyczny, udostępniono wiadomości, relacje autorskie z koncertów i festiwali, galerie zdjęć oraz multimedia. Treść udostępniana w serwisie została przyporządkowana trzem blokom tematycznym: Artyści i płyty, Wiadomości oraz Multimedia.

Rozbudowywany i uzupełniany o nowe treści dział Artyści i płyty to kompendium wiedzy o wykonawcach i ich dyskografiach. Redakcja wprowadziła podział na gatunki muzyczne, można też skorzystać z wyszukiwania alfabetycznego. Dzięki aktywności użytkowników systematycznie powstawać będą rankingi artystów, płyt, teledysków i galerii zdjęć – tygodnia, miesiąca, wszech czasów. Wiadomości to nie tylko aktualności z muzycznego świata, ale też plotki, ciekawostki i anegdoty o popularnych muzykach. W zakładce znalazły się również: kalendarium imprez, wywiady, recenzje płyt, felietony, m.in. autorstwa Tymona Tymańskiego. Część prezentowanych materiałów – wywiady, recenzje, relacje z imprez – to materiały własne WP, realizowane przez dziennikarzy i reporterów portalu. Osobną sekcję stanowią Multimedia, gdzie użytkownicy oglądać mogą teledyski i rozbudowane galerie zdjęć oraz słuchać internetowego radia WP. Dodatkowym elementem są tzw. zdjęciowe pojedynki gwiazd. W planach jest rozbudowanie działu o audycje i reportaże muzyczne.

Z kolei serwis Open.fm wzbogacił swoją ofertę o siedem całkiem nowych kanałów: Metalmania, Mono, Old Skool Rap, Drum'n'Bass, Indie Rock, Polish Reggae Style oraz American Rock. Dzięki nowym kanałom sumaryczna liczba udostępnianych kanałów w ramach platformy Open.fm sięgnęła 41 kanałów.

Źródło: Informacje prasowe


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto