A A A

Nowa muzyka w polskim internecie

10 lutego 2009, 10:27
O unowocześnieniu swojej oferty poinformowały niezależnie dwa popularne internetowe serwisy muzyczne: działający w ramach Wirtualnej Polski serwis muzyka.wp.pl oraz internetowe radio Open.fm.
Nowa muzyka w polskim internecie

Wirtualna Polska przebudowała funkcjonujący w ramach portalu serwis muzyczny muzyka.wp.pl. Zmieniono layout, ustalono nowy podział tematyczny, udostępniono wiadomości, relacje autorskie z koncertów i festiwali, galerie zdjęć oraz multimedia. Treść udostępniana w serwisie została przyporządkowana trzem blokom tematycznym: Artyści i płyty, Wiadomości oraz Multimedia.

Rozbudowywany i uzupełniany o nowe treści dział Artyści i płyty to kompendium wiedzy o wykonawcach i ich dyskografiach. Redakcja wprowadziła podział na gatunki muzyczne, można też skorzystać z wyszukiwania alfabetycznego. Dzięki aktywności użytkowników systematycznie powstawać będą rankingi artystów, płyt, teledysków i galerii zdjęć – tygodnia, miesiąca, wszech czasów. Wiadomości to nie tylko aktualności z muzycznego świata, ale też plotki, ciekawostki i anegdoty o popularnych muzykach. W zakładce znalazły się również: kalendarium imprez, wywiady, recenzje płyt, felietony, m.in. autorstwa Tymona Tymańskiego. Część prezentowanych materiałów – wywiady, recenzje, relacje z imprez – to materiały własne WP, realizowane przez dziennikarzy i reporterów portalu. Osobną sekcję stanowią Multimedia, gdzie użytkownicy oglądać mogą teledyski i rozbudowane galerie zdjęć oraz słuchać internetowego radia WP. Dodatkowym elementem są tzw. zdjęciowe pojedynki gwiazd. W planach jest rozbudowanie działu o audycje i reportaże muzyczne.

Z kolei serwis Open.fm wzbogacił swoją ofertę o siedem całkiem nowych kanałów: Metalmania, Mono, Old Skool Rap, Drum'n'Bass, Indie Rock, Polish Reggae Style oraz American Rock. Dzięki nowym kanałom sumaryczna liczba udostępnianych kanałów w ramach platformy Open.fm sięgnęła 41 kanałów.

Źródło: Informacje prasowe


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto