A A A

Nowa rodzina iPodów już w polskich sklepach

25 września 2008, 13:37
Nowa rodzina iPodów już w polskich sklepach

Najnowsze modele iPodów nano oraz touch, zaprezentowane przez Apple 9 września, są już dostępne dla polskich użytkowników. Od dzisiaj można je kupić w salonach partnerów i resellerów firmy iSource.

W ośmiu kolorach

iPod nano 4. generacji zmienił wygląd i jest obecnie najcieńszym iPodem w historii. Nowe iPody nano są dostępne w dwóch wersjach: 8 GB i 16 GB, oraz w 8 nowych, intensywnych kolorach. Najnowszy odtwarzacz z logo Apple został wyposażony także w nowy interfejs użytkownika oraz akcelerometr. Dzięki tej znanej już z iPoda touch czy iPhone'a funkcji, urządzenie może automatycznie przejść w tryb panoramiczny, gdy obracamy go o 90 stopni, a włączenie trybu shuffle (wymieszanie utworów) wymaga jedynie delikatnego potrząśnięcia iPodem. Nowością w iPodzie nano 4. generacji jest także funkcja Genius, która pozwala za pomocą jednego kliknięcia tworzyć inteligentne playlisty, dopasowane do utworu, którego akurat słuchamy.

Dotykowo z Nike+

Na polski rynek Apple wprowadził także iPoda touch. Podobnie jak w przypadku swojego mniejszego brata, zmianie uległ wygląd odtwarzacza. Druga generacja iPoda touch jest cieńsza i lżejsza. Obok funkcji znanych z poprzedniego modelu najnowsza wersja odtwarzacza została wyposażona w głośnik oraz wbudowaną aplikację i sensor Nike+, które zmieniają iPoda w wirtualnego trenera.

Ceny i dostępność

Od dzisiaj najnowsze iPody można znaleźć na półkach polskich sklepów. Firma iSource, wyłączny dystrybutor marki Apple w Polsce, przedstawiła też ceny nowych odtwarzaczy. iPod nano 4. generacji będzie kosztował 539 zł w wersji 8 GB oraz 699 zł w wersji 16 GB. Natomiast cena nowego iPoda touch będzie oscylować od 829 zł za model o pojemności 8 GB do 1049 zł za 16 GB i 1399 zł za iPoda touch 32 GB.

Źródło: Apple


Paweł Małkowski
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto