A A A

Nowa rodzina przełączników od NETGEAR

16 stycznia 2018, 07:20
XS724EM oraz XS512EM to innowacyjne przełączniki od NETGEAR, które zapewniają wysoką przepustowość bez zbędnych przestojów.
Nowa rodzina przełączników od NETGEAR

Oba urządzenia są zaawansowanymi przełącznikami typu Smart Managed. Pierwszy z modeli, XS724EM, został wyposażony w 24 10-gigabitowe porty Ethernet oraz dwa współdzielone porty SFP+, zapewniające transfer na poziomie 1, 2,5, 5 lub 10 gigabitów. Druga nowość od NETGEAR, XS512EM, posiada 12 10-gigabitowych portów oraz dwa współdzielone porty SFP+ . Pozostałe cechy są wspólne dla obu switch'y. Każdy port automatycznie wykrywa, jakiej prędkości potrzebuje podłączone do niego urządzenie i odpowiednio ją dostosowuje. Jest to innowacja w porównaniu do standardowych, dostępnych na rynku, 10-gigabitowych przełączników, które urządzeniom wymagającym prędkości mniejszej niż 10 gigabitów na sekundę oferują zazwyczaj tylko 1Gb/s.

Oba modele można obsługiwać z poziomu przeglądarki internetowej za pomocą graficznego, intuicyjnego interfejsu (GUI). Zarówno XS724EM, jak i XS512EM posiadają Quality of Service (QoS), które umożliwiają kierowanie ruchem sieciowym, a także inne użyteczne funkcje, jak zarządzanie siecią VLAN czy nasłuchiwanie IGMP Snooping. Przełączniki obsługują również technologię Link Aggregation (LAG), umożliwiającą jednoczesne podłączenie kilku kabli sieciowych, co zwiększa wydajność i jakość połączeń.

Co ważne, nowe przełączniki mogą być połączone standardowymi przewodami Ethernet Kat. 5e bez konieczności wymiany okablowania na Kat. 6, co pozwala zredukować koszty i zaoszczędzić czas. Na koniec warto dodać, iż sprawdzą się one jako centrum sieciowe małej firmy lub jako przełączniki agregujące bądź dostępowe w większych organizacjach.

Cena XS724EM to 7899 złotych brutto.

Cena XS512EM to 3899 złotych brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto