A A A

Nowa seria laptopów VivoBook

7 marca 2019, 10:00
Firma ASUS wprowadziła do sprzedaży w Polsce nowe modele z rodziny VivoBook: 14-calowy VivoBook 14 oraz 15,6-calowy VivoBook 15. Oba modele zostały wyposażone w ekrany NanoEdge z wyjątkowo wąskimi ramkami ze wszystkich czterech stron.
Nowa seria laptopów VivoBook

Dzięki zastosowaniu ekranu NanoEdge o konstrukcji z wyjątkowo wąskimi ramkami ze wszystkich czterech stron, oprawki laptopów VivoBook 14 i VivoBook 15 mierzą tylko 5,7 mm szerokości, co zapewnia stosunek wielkości ekranu do obudowy na poziomie odpowiednio: 87% i 88%. Zastosowane matryce FHD oferują również technologię szerokoekranową oraz wspaniałe odwzorowanie kolorów dla zapewnienia realistycznych efektów wizualnych - nawet podczas oglądania z bardzo ostrego kąta. Użycie ekranu NanoEdge pozwoliło na zastosowanie w laptopach VivoBook mniejszej obudowy, dzięki czemu są one znacznie bardziej mobilne bez godzenia się na kompromisy w zakresie wielkości ekranu.

Laptopy VivoBook 14 i VivoBook 15 są w maksymalnej konfiguracji napędzane procesorami Intel Core i5 ósmej generacji oraz niezależnymi kartami graficznymi NVIDIA GeForce MX110. Oba modele mogą zostać wyposażone w dysk SSD o maksymalnej pojemności 256 GB. Laptopy VivoBook 14 i 15 obsługują także technologię pamięci Intel Optane, która inteligentnie zwiększa wydajność dysku twardego dla przyspieszenia pracy wielozadaniowej i ładowania aplikacji oraz skrócenia czasu uruchamiania systemu i wznawiania pracy.

Ponadto dwuzakresowa karta Wi-Fi (802.11ac) zapewnia prędkości transferu danych rzędu nawet 867 Mb/s - czyli 6 razy wyższe niż w standardzie 802.11n - do płynnego strumieniowania wideo oraz niezakłóconego surfowania w Internecie. Laptop VivoBook dysponuje również technologiąBluetooth 4.2.

Zaprojektowany z myślą o komforcie użytkownika

W opcjonalnej wersji w touchpadzie zintegrowany jest czytnik linii papilarnych umożliwiający logowanie jednym dotknięciem za pośrednictwem funkcji Windows Hello. Dzięki takiemu rozwiązaniu logowanie do systemu nigdy jeszcze nie było łatwiejsze i bezpieczniejsze. Laptopy posiadają również pełnowymiarową, podświetloną klawiaturę, która idealnie nadaje się do użytkowania w miejscach o słabym oświetleniu. Klawiatura charakteryzuje się jednoczęściową, solidną konstrukcją ze skokiem klawisza na poziomie 1,4 mm dla wysokiego komfortu pisania.

Zastosowany w nowych modelach z serii VivoBook zawias ErgoLift zapewnia wyższy komfort podczas długich sesji pisania tekstów. Ten wyjątkowy mechanizm automatycznie unosi klawiaturę, kiedy pokrywa laptopa jest otwarta, przez co użytkownik uzyskuje wrażenia podobne do pisania na klawiaturze desktopowej.

W skład bogatych opcji połączeń wchodzi cała gama gniazd, w tym USB Type-C (USB-C), USB 3.1 Gen 1 Type-A, oraz USB 2.0, wyjście HDMI, jak również czytnik kart microSD. Takie wyposażenie umożliwia wygodne podłączanie różnych nowoczesnych urządzeń peryferyjnych, monitorów i projektorów.

Wszystkie modele z serii VivoBook są wyposażone w wysokiej jakości baterię umożliwiającą pracę przez cały dzień, a także oferującą 3 razy dłuższą żywotność w porównaniu do standardowych baterii litowo-jonowych. Technologia szybkiego ładowania umożliwia użytkownikom naładowanie baterii od niskiego stanu do 60% w ciągu zaledwie 49 minut. Zintegrowana technologia ASUS Battery Health Charging sprawia również, że ładowanie jest bezpieczniejsze, oferując środki służące zmniejszeniu szybkości rozprężenia akumulatora podczas ładowania, co pomaga zachować baterię w dobrym stanie.

Laptopy VivoBook 14 (X420/R459) oraz VivoBook 15 (X512/R564) dostępne są w sprzedaży w wersjach kolorystycznych Transparent Silver i Slate Gray. Ceny zaczynają się odpowiednio od 1699 zł oraz 2199 zł.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto