A A A

Nowa seria zasilaczy PowerWalker

26 stycznia 2015, 08:00
BlueWalker producent UPS-ów marki PowerWalker rozszerzył swoje portfolio o cztery nowe modele zasilaczy awaryjnych. Urządzenia zostały wykonane w topologii Line-interactive i są wyposażone w port USB kompatybilny z HID.
Nowa seria zasilaczy PowerWalker

HID jest podstawowym sterownikiem do monitoringu statusu urządzeń wykorzystywanym od lat w systemach Windows, Mac OS, Linux. Port USB HID umożliwia komunikację z podłączonymi urządzeniami bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Do zarządzania zasilaniem awaryjnym wykorzystywane są opcje zasilania awaryjnego w menu systemu operacyjnego, dzięki temu komputer stacjonarny zachowuje się jak laptop z podłączoną baterią. Seria ta jest najlepszym wyborem dla urządzeń w których nie mamy możliwości instalacji dodatkowego oprogramowania np. NAS, niektóre rejestratory cyfrowe, kioski fotograficzne czy bankomaty.

W zależności od zapotrzebowania użytkownik ma do dyspozycji cztery modele o mocy: 500VA, 750VA, 1000VA, 1500VA. Zasilacze te oferują czystą falę sinusoidalną również podczas pracy na baterii, dlatego doskonale sprawdzą się jako zasilanie awaryjne tam, gdzie wykorzystywana jest pompa lub silnik elektryczny, przykładowo drukarki laserowe, bramy garażowe, piece centralnego ogrzewania, akwaria dla rybek.

Rozbudowane menu wyświetlacza pozwala na ustawienie napięcia wyjściowego (220/230/240V) oraz zakresu napięcia wejściowego (STD/LO), dzięki temu w przypadku urządzeń bardziej wrażliwych na zakłócenia możemy „wyczulić" zasilacz awaryjny na szybsze przechodzenie w tryb pracy bateryjnej, a w przypadku urządzeń mniej wrażliwych, zastosować ustawienie pozwalające na większą tolerancję wahań napięcia w sieci.

Za pomocą menu można również całkowicie dezaktywować sygnał dźwiękowy zasilacza awaryjnego. Jest to szczególnie przydatna funkcja, którą z pewnością docenią lokatorzy mieszkań lub pracownicy biurowi. Wyświetlacz pokazuje również aktualne obciążenie w watach oraz pozostały czas podtrzymania awaryjnego w minutach.

Kolejną zaletą jest możliwość samodzielnej wymiany akumulatorów bez konieczności używania narzędzi. Dzięki kompaktowym rozmiarom, zasilacze awaryjne serii VI T/HID sprawdzą się w miejscach o małej powierzchni i utrudnionym dostępie.

Ceny detaliczne produktów zaczynają się od 749 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto