A A A

Nowa wersja Android Wear 2.0

15 lipca 2016, 12:00
Google zaprezentowało drugą odsłonę swojego zegarkowego systemu Android Wear.
Nowa wersja Android Wear 2.0

Android Wear 2.0 został zaprezentowany na tegorocznej konferencji Google I/O w maju. System został znacząco odświeżony i wprowadzono wiele nowych funkcji, jak na przykład widżety dowolnych aplikacji, dostępne z poziomu tarczy zegarka, czy brak obowiązku parowania ze smartfonem. Oprócz tego dodano wiele usprawnień w kwestii zarządzania danymi aktywności, a także ciekawy tryb odręcznego pisania.

System nie doczekał się jeszcze wersji finalnej, ale Google udostępniło kolejną wersję deweloperską oznaczoną jako Android Wear 2.0 Developer Preview 2. Jest w niej kilka istotnych nowości, o których nie było mowy przy majowe premierze. Po pierwsze, wprowadzono możliwość personalizacji gestów przechodzenia pomiędzy oknami, a także interpretacji ruchów nadgarstka. Kolejną zmianą jest dodanie modyfikowalnej listy aplikacji, do której w każdej chwili użytkownik będzie miał dostęp. Usprawnienia pojawiły się także w kwestii autonomiczności samego zegarka, który teraz będzie mógł nie tyle towarzyszyć smartfonowi, ale w niektórych sytuacjach być nawet jego substytutem.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto