A A A

Nowa wersja programów Nortona

10 września 2013, 16:20
Nowa wersja programów Nortona

Norton wprowadza na rynek nowe wersje programów Norton 360, Norton Internet Security oraz Norton AntiVirus.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Symantec, ilość ataków internetowych wzrosła w 2012 r. o 30 proc. Przyczyniła się do tego łatwa dostępność zestawów narzędzi do tworzenia szkodliwego oprogramowania i częste występowanie nienaprawianych luk w zabezpieczeniach stron internetowych. W rezultacie internauci mogą być celem ataku nawet wtedy, gdy wchodzą na legalne strony WWW, co stwarza ryzyko zarówno dla ich urządzeń jak i przechowywanych w nich informacji osobistych.

Wraz z najnowszymi wersjami oprogramowania Norton oferujemy zabezpieczenia niezbędne do ochrony współczesnych urządzeń przed nowymi i coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami.

Nowości i udoskonalenia

- Zaawansowane narzędzia naprawcze — coraz częstszym efektem ubocznym współczesnych ataków szkodliwego oprogramowania jest uszkodzenie ważnych plików systemu Windows, co wymaga czasochłonnej reinstalacji systemu operacyjnego. Nowe, zaawansowane funkcje naprawcze korzystają z sieci Symantec Global Intelligence Network i szerszego zakresu źródeł internetowych, aby szybciej i skuteczniej naprawiać pliki systemu Windows, które zostały uszkodzone przez złośliwe oprogramowanie.

- Udoskonalony mechanizm SONAR - technologia oparta na analizie behawioralnej i założeniu, że choć zmienia się charakter szkodliwego oprogramowania, często nie zmienia się jego zachowanie. SONAR umożliwia teraz wykrywanie i unieszkodliwianie złośliwych aplikacji, które próbują ukryć swoje podstępne zachowanie, działając wewnątrz legalnych procesów systemu Windows.

- Usuwanie skutków ataku w oparciu o technologię SONAR - zrozumienie tego, co stało się po ataku z użyciem szkodliwego oprogramowania, może być równie trudne jak rekonstrukcja miejsca zbrodni. Mechanizm SONAR pomaga w usunięciu i wyczyszczeniu pozostałości po próbach ataków, zachowuje jednak "dowody" do późniejszego wykorzystania przez technologie naprawcze Norton. Takie rozwiązanie pomaga zapewnić, że ślady po ataku szkodliwego oprogramowania zostaną usunięte, a system zostanie przywrócony do swojego pierwotnego stanu.

- Łatwiejsza konfiguracja i zarządzanie - użytkownikom, którzy wolą instalację za pośrednictwem pliku pobranego z internetu lub nie mają napędu CD/DVD, nowa wersja oprogramowania oferuje wygodniejszą instalację i konfigurację. Klienci mogą szybko pobrać i zainstalować najnowsze wersje swoich produktów dostosowane do typu posiadanego urządzenia i mieć dzięki temu pewność, że wszystkie ich urządzenia są objęte ochroną.

- Udoskonalona funkcja Norton Identity Safe - Rozwiązanie to oferuje teraz zoptymalizowane wypełnianie formularzy oraz funkcje typu "przeciągnij i upuść" i pełne przeszukiwanie magazynu haseł dostępne bezpośrednio z paska narzędzi, co pomaga zarządzać nimi w bardziej efektywny sposób.

Najnowsze wersje programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus można kupić w Polsce w punktach sprzedaży detalicznej oraz sklepie internetowym. Cena pakietu Norton 360 wynosi 249,99 zł, a Norton Internet Security 179,99 zł. Oba programy zapewniają ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez rok, natomiast Norton AntiVirus (129,99 zł) — jednego komputera PC również przez rok.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto