A A A

Nowe Google Maps i spółka - konferencja Google I/O 2013

15 maja 2013, 22:04
Nowe Google Maps i spółka - konferencja Google I/O 2013

Google podczas konferencji Google I/O 2013 pokazało kilka nowych rozwiązań i usług - oto najważniejsze z nich.

Google zmienia wygląd Google Maps. Integracja z Google Earth, szczegóły dotyczące transportu miejskiego czy nowości w Street View - aby wymienić tylko kilka. To także nowy system rekomendacji, ocen oraz informacji przy, na przykład, wyborze restauracji. Zmieniono wygląd m.in. opcji Wyznacz Trasę.

Nowe Google Maps już jest dostępne (aczkolwiek najpierw musimy poprosić o stosowny dostęp na stronie maps.google.pl).

Graf Wiedzy doczeka się polskiej wersji. Ta usługa pozwala na szukanie rzeczy, ludzi i miejsc o których wie Google - atrakcji turystycznych, celebrytów, drużyn sportowych, budynków, obiektów geograficznych, zespołów muzycznych, filmów i wielu innych - i natychmiastowe pokazywanie dodatkowych informacji związanych z zapytaniem. To pierwszy krok w budowaniu wyszukiwarki przyszłości, takiej, która na bazie zbiorowej wiedzy zgromadzonej w sieci zaczyna rozumieć świat. Jego skala jest znacznie szersza i zawiera miliony powiązań między obiektami. Opiera się też na informacjach, których wyszukują internauci i tym co można znaleźć w sieci.

Pozostałe nowości:

Google przygotowało usługę o nazwie - Google Play Games Services. Jest to rozwiązanie przypominające Xbox Live czy PlayStation Network. Platformę dla graczy, która gromadzi informacje o zdobytych osiągnięciach, udostępnia rankingi, czat oraz umożliwia przechowywanie zapisanych stanów gry w chmurze.

Google Play Music All Access - platforma przypominająca Spotify lub Deezer. Miesięczny abonament, w USA, ma kosztować 9,99 centów.

Samsung Galaxy S4 z Androidem 4.2 - smartfon, który wygląda jak Nexus 4. W USA ten telefon trafi do sprzedaży 26 czerwca w USA.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto