A A A

Nowe chłodzenie cieczą od Cooler Mastera

27 kwietnia 2018, 14:30
Po stworzeniu efektywnych, zaawansowanych rozwiązań z zakresu chłodzenia, przy nowych produktach Cooler Master skupił się również na ich wizualnej stronie. Efekt tego typu podejścia możemy ocenić przy okazji premiery MasterLiquid ML120R RGB i MasterLiquid ML240R RGB.
Nowe chłodzenie cieczą od Cooler Mastera

Oba chłodzenia zostały wyposażone w pompę z podświetleniem RGB, o palecie barw składającej się z 16,7 miliona kolorów. Efekty świetlne są kompatybilne z oprogramowaniem od takich producentów jak ASUS, MSI i ASRock czy zapowiedzianym niedawno autorskim softem Cooler Mastera - MasterPlus+. Co więcej, w zestawie znajduje się też specjalny kontroler, dzięki któremu użytkownik również będzie mógł zmieniać kolory i tryby świetlne w urządzeniu.

Sprawdzone rozwiązania

W ML240R RGB jak i ML120R RGB zastosowano rozwiązania, które do tej pory świetnie sprawdzały się w innych chłodzeniach od Cooler Mastera. Chodzi tu m.in. o zastosowanie podwójnej komory oddzielającej wpływające chłodziwo od tego już nagrzanego, które ma być przetransportowane do radiatora. Sama komora została wykonana z trwałych materiałów, odpornych na szeroki zakres chemikaliów, wilgoć, utlenianie czy korozję.

Sprawnie działająca maszyna

Kolejnym elementem wpływającym na poprawę efektywności chłodzenia w opisywanych urządzeniach ma być radiator o niskim oporze powietrza, wspierany przez wentylator MasterFan MF120R RGB (jeden do ML120R i dwa dla ML240R). Za przepływ chłodziwa między komorą a radiatorem odpowiada z kolei elastyczny i wytrzymały podwójny przewód cieplny.

Chłodzenie cieczą MasterLiquid ML120R RGB kosztuje około 461 zł, a MasterLiquid ML240R RGB około 499 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto