A A A

Nowe dyski SSD Kingstona

11 sierpnia 2009, 13:27
Europejski oddział firmy Kingston Technology poinformował o uzupełnieniu linii produktów Kingston SSDNow o nowe dyski Kingston SSDNow serii V+.
Nowe dyski SSD Kingstona

Nowe dyski Kingston SSDNow serii V+ mają obecnie pojemność 64 GB. We wrześniu do serii dołączą modele o pojemnościach 128 GB i 256 GB. Wszystkie dyski SSDNow serii V+ wymieniają dane z komputerem poprzez interfejs SATA 3 Gbps i są wykonane w wymiarze technologicznym 2,5 cala, co umożliwia łatwe ich zamontowanie w niemal każdym laptopie.

Dysk Kingston SSDNow V+

Szybkość odczytu danych – zgodnie ze specyfikacją producenta – wynosi dla wszystkich dysków w serii aż 220 MB/s, natomiast prędkość zapisu jest zależna od pojemności i dla dysków 64 GB, 128 GB oraz 256 GB wynosi odpowiednio: 140 MB/s, 170 MB/s oraz dla najpojemniejszego modelu 180 MB/s.

Nowe produkty objęte są trzyletnią gwarancją oraz całodobowym wsparciem technicznym. Niestety, od dysków tradycyjnych są nie tylko odporniejsze i szybsze, ale też droższe – dostępny już na rynku model o pojemności 64 GB został wyceniony przez producenta na ok. 620 zł. Ceny pozostałych modeli na razie nie ujawniono.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto