A A A

Nowe dyski przenośne Helium do komputerów Mac

13 września 2011, 16:20
Nowe dyski przenośne Helium do komputerów Mac

Iomega, będąca własnością EMC. międzynarodowy lider ochrony danych, zaprezentowała aluminiowe dyski przenośne USB 2.0 - Iomega Helium Portable Hard Drive. Urządzenia mieszczą się w kieszeni lub teczce i nadają się do współpracy z notebookami Mac.

„Kompaktowe dyski Iomega Helium Portable Hard Drive doskonale nadają się dla użytkowników, którzy często podróżują, osób zajmujących się projektowaniem oraz entuzjastów cyfrowych mediów, poszukujących stylowych urządzeń do przechowywania i współdzielenia danych oraz archiwizacji plików z komputerów Mac.” – powiedział Jonathan Huberman, president Iomega Corporation. „Nowe dyski Helium są kompatybilne z systemem Mac Lion OS i Time Machine oraz na tyle wytrzymałe, by znieść trudy podróży. Dyski zapewniają bezpieczeństwo danych i pozwalają automatycznie archiwizować zawartość.”

Przenośne dyski dla użytkowników Mac Iomega Helium dostępne są w pojemnościach 500GB i 1TB. Dyski są fabrycznie formatowane w systemie HFS+ zapewniając kompatybilność z komputerami Mac od momentu włączenia. W przeciwieństwie do innych konkurencyjnych napędów, dyski Helium pozwalają na archiwizację plików z komputerów oraz przez Internet, pozwalają szyfrować dane i zawierają oprogramowane antywirusowe:

• Odporna, aluminiowa obudowa zapewnia odporność na uszkodzenia podczas podróży, zapewniając tym samym bezpieczeństwo danych.

• 256-bitowe szyfrowanie AES pozwala zwiększyć bezpieczeństwo danych.

• Kompletny zestaw oprogramowania dla Mac, zawiera roczną licencję aplikacji do ochrony korzystania z Internetu.

Iomega Helium Portable Hard Drive nie wymaga dodatkowego zasilania i jest sprzedawany z kablem USB 2.0.

Dołączone oprogramowanie Iomega Protection Suite, Mac Edition Użytkownicy dysków Iomega Helium otrzymują wszechstronne oprogramowanie dla komputerów Mac:

• Iomega QuikProtect do ustalonej archiwizacji na poziomie plików.

• MozyHome Online Backup do archiwizacji danych wielkości do 2 GB przez Internet.

• Bezpłatną 12-miesięczną subskrypcję Trend Smart Surfing for Mac, umożliwiającą bezpieczne kupowanie, korzystanie z usług finansowych i przeglądanie Internetu, nie narażając się na ryzyko ataku mającego na celu kradzież tożsamości lub poufnych danych.

Nowe dyski Iomega Helium Portable Hard Drive dostępne są w dwóch wersjach: model o pojemności 500GB w cenie 309 PLN brutto, model o pojemności 1TB w cenie 450 PLN brutto. Dyski Helium Portable Hard Drive dostępne będą na rynku od września. Oba modele chronione są trzyletnią gwarancją, po rejestracji produktu.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto