A A A

Nowe dystrybucje Linuxa do Windows 10

9 listopada 2018, 13:30
Microsoft zapowiedział wprowadzenie dwóch, nowych dystrybucji Linuxa dla systemu Windows 10. Jedna z nich będzie płatna.
Nowe dystrybucje Linuxa do Windows 10

Pierwsza, płatna dystrybucja Linuxa dla Windows 10, to WLinux - całość została oparta na Debianie, jednak Microsoft udostępnia również inną opcję z Ubuntu 18.04. WLinux jest dostępne w sklepie producenta i za tę dystrybucję trzeba zapłacić około 20 dolarów.

Październikowe wydanie systemu operacyjnego Microsoftu ma wspierać również inne odmiany Linuxa: między innymi Ubuntu, openSUSE, Debiana czy Kali Linux. Płatny WLinux został jednak w pełni zoptymalizowany tak, aby móc pozwolić programistom na szybką i bezproblemową pracę.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy październikowa aktualizacja wróci do stabilnego kanału aktualizacji. Nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
WannaCry jest nadal aktywny!
16 listopada 2018
Oprogramowanie ransomware WannaCry nadal znajduje się na szczycie listy najbardziej rozpowszechnionych rodzin szkodliwych programów...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto