A A A

Nowe funkcje w Mapach Google'a

17 listopada 2021, 14:00
Google przygotował świąteczny prezent, który sprawi, że poruszanie się po okolicy będzie nieco mniej uciążliwe.
Nowe funkcje w Mapach Google'a

Śledzenie ruchu i odbiór zakupów

Zakupowa gorączka związana ze świętami Bożego Narodzenia przekłada się na zwiększenie intensywności ruchu. Koncern z Mountain View dodał więc do aplikacji Mapy kilka funkcji, które ułatwią poruszanie się w tłumie.

Narzędzie „Area Busyness" rozszerza zakres informacji na temat liczby podróżnych korzystających z transportu publicznego oraz popularności konkretnych sklepów i miejsc w ciągu tygodnia. Zamiast, jak do tej pory, pokazywać szczegółowe dane tylko o konkretnych miejscach, Mapy będą w stanie podać informacje o tym, jak bardzo zatłoczona jest cała najbliższa okolica.

Google ma nadzieję, że nowa funkcja pozwoli użytkownikom zarówno uniknąć tłumów, jak i (jeśli mają ochotę na imprezową atmosferę) zintegrować się z nim. W sezonie świątecznym „Area Busyness" będzie wprowadzana na całym świecie na Androida i iOS.

Funkcja „Katalog" (Directory) będzie oferowana dla lotnisk, centrów handlowych i stacji transportu publicznego. Pokaże ona, jakie udogodnienia (takie jak poczekalnie na lotniskach, parkingi i sklepy) znajdziemy w tych miejscach. Aplikacja może dostarczać nawet szczegółowych informacji, takich jak godziny otwarcia i oceny klientów – o ile Google ma wgląd w te dane. Funkcja „Katalog" będzie również działać na całym świecie w systemach iOS i Android.

Recenzje restauracji w Mapach mają stać się bardziej szczegółowe i zawierać dodatkowe informacje na temat cen. Uproszczony został proces dodawania informacji o udogodnieniach takich jak miejsca na zewnątrz i opcjach dostawy.

Mapy Google rozszerzają również funkcję odbioru produktów spożywczych, która pozwala sprawdzać stan realizacji zamówienia. Z tej opcji skorzystają jednak tylko osoby spędzające święta w Stanach Zjednoczonych.

fot. Google


Sebastian Nanasik
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto