A A A

Nowe funkcje w YouTube

2 października 2008, 14:33
Nowe funkcje w YouTube

Firma Google, właściciel YouTube – najpopularniejszego serwisu pozwalającego na udostępnianie filmów wideo w sieci, podejmuje szereg działań zmierzających do poprawienia jakości oferowanych klipów.

Jednym z nich jest publiczne udostępnienie testowanego od kilku tygodni w ramach zamkniętego programu nowego uploadera, wprowadzającego nowe funkcjonalności w serwisie. Zmiany dają możliwość równoległego publikowania wielu klipów w serwisie, uzupełniania opisów i tagów. Zarówno tagowanie, jak i opisywanie plików możliwe jest teraz już na etapie kopiowania ich na serwer, co eliminuje konieczność uprzedniego zakończenia procesu przesyłania plików przed przystąpieniem do ich opisu. Zniesiono również obowiązujące dotychczas ograniczenie wielkości pojedynczego pliku, zwiększając jego limit do jednego gigabajta (chociaż pozostało nadal ograniczenie do 10 minut długości przesyłanych filmów). Większa objętość pojedynczego pliku pozwoli publikować wideoklipy o znacznie wyższej rozdzielczości.

YouTube, który w kategorii serwisów do udostępniania klipów wideo wiedzie prym pod względem liczby użytkowników, ale pod względem funkcjonalności ustępuje miejsca serwisom takim jak Viddler oraz Vimeo, niewątpliwie zbliży się teraz do swoich konkurentów.

Źródło: Webmonkey


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto