A A A

Nowe karty graficzne Radeon Pro WX 3100 i 2100

2 czerwca 2017, 13:30
Firma AMD zapowiedziała wprowadzenie dwóch zupełnie nowych profesjonalnych kart graficznych – Radeon Pro WX 3100 i WX 2100. Są to modele, które zaoferują najlepszą w swojej klasie wydajność stając się szczególnie przydatne w branży projektowania, produkcji, tworzenia multimediów oraz w systemach finansowych.
Nowe karty graficzne Radeon Pro WX 3100 i 2100

AMD twierdzi, że Radeon Pro WX 3100 i Radeon Pro WX 2100 zapewnią znakomitą funkcjonalność, a występując w cenach od 199 i 149 USD zredefiniują segment kart graficznych do stacji roboczych.

Urządzenia ma cechować:

- Certyfikaty aplikacji i solidne optymalizacje w sterownikach: obie karty są certyfikowane i zoptymalizowane dla najbardziej rozpoznawalnych i dobrze znanych na rynku programów służących do profesjonalnego projektowania, inżynierii i modelowania, w tym SOLIDWORKS, PTC Creo, Siemens NX i CATIA. Radeon Pro WX 3100 i 2100 to najpotężniejsze karty graficzne w swojej klasie, a wraz z optymalizacjami SOLIDWORKS zapewniają o 47% i 60% wyższą wydajność nad swoimi konkurencyjnymi odpowiednikami firmy NVIDIA.

- Postęp generacyjny: Radeon Pro WX 3100 i 2100 zapewniają rewelacyjny wzrost wydajności w porównaniu do swoich poprzedników - oferują odpowiednio 2,3-krotną i 95-procentową przewagę nad poprzednią generacją.

- Efektywność energetyczna: obie karty graficzne wykorzystują unikalne technologie monitorujące i zarządzające zasilaniem, które zaprojektowano, aby obniżać zużycie energii w spoczynku.

Karty Radeon Pro WX 3100 i 2100 bazują na efektywnej 14-nanometrowej architekturze „Polaris" i są wyposażone w 8 jednostek obliczeniowych (8 CU, czyli 512 procesorów strumieniowych) zapewniając użytkownikom nawet 1,25 TeraFlopsa mocy w obliczeniach pojedynczej precyzji. Profesjonalni użytkownicy skorzystają ponadto na przysługującym im wsparciu klienta dostępnym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 3-letniej ograniczonej gwarancji oraz opcjonalnej 7-letniej rozszerzonej ograniczonej gwarancji.

Oba produkty będą dostępne w czerwcu.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Chiny inwestują na potęgę
19 sierpnia 2019
Chińscy potentaci internetowi przeznaczyli w zeszłym roku ponad 20 mld dolarów na badania i rozwój.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto