A A A

Nowe karty graficzne od AMD

10 października 2013, 08:03
Nowe karty graficzne od AMD

Firma AMD wprowadziła karty graficzne AMD Radeon R7 240, AMD Radeon R7 250 i AMD Radeon R7 260X – sprzęt gotowy na nową erę w gamingu.

Bazujące na nagradzanej architekturze Graphics Core Next (GCN) firmy AMD wszystkie karty graficzne AMD Radeon Serii R7 obsługują Mantle. Ta opracowana przez firmę AMD technologia umożliwia deweloperom gier wykorzystanie do maksimum układów w architekturze GCN obecnych w komputerach i konsolach, a jednocześnie upraszcza i przyspiesza proces ich przygotowania. Gry wykorzystujące Mantle będą mogły komunikować się w natywnym języku architektury GCN, oferując wysoki poziom optymalizacji sprzętowej, która przełoży się na uwolniony potencjał wydajności i jakości obrazu.

Jak zapewnia producent, karty graficzne AMD Radeon R7 240 i AMD Radeon R7 250 zapewniają oszałamiającą wydajność graficzną od przeglądania Internetu po edycję wideo. Dzięki obsłudze technologii AMD App Acceleration użytkownicy mogą zwiększyć wydajność w aplikacjach za sprawą potężnej, zrównoleglonej mocy obliczeniowej architektury GCN. Ponadto karty graficzne AMD Radeon Serii R7 w pełni obsługują DirectX 11.2 i dają szansę użytkownikom na uwolnienie nieprawdopodobnej wydajności graficznej i nowych funkcji Windows 8.1.
AMD Radeon R7 260X

Karta graficzna AMD Radeon R7 260X to pakiet wydajność i funkcji dla entuzjastów. Wyjątkowa funkcja tej karty to nowa technologia AMD TrueAudio, która zapewnia rewolucyjne doznania dźwiękowe poprzez zestawy stereo – słuchawkowe i głośnikowe. Wyposażona w wyspecjalizowany procesor audio w samym układzie graficznym, karta graficzna AMD Radeon R7 260X zapewnia bogatsze i jeszcze mocniej wciągające otoczenie dźwięku dla graczy, włączając w to realistyczne efekty echa, zniekształceń dźwięku po odbiciu i czystsze środowisko audio.

Karty graficzne AMD Radeon R7 240, AMD Radeon R7 250 i AMD Radeon R7 260X będą dostępne od 11 października 2013 roku.Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto