A A A

Nowe laptopy Toshiba Satellite

10 czerwca 2009, 12:54
Wczoraj, w czeskiej Pradze, Toshiba zaprezentowała nowe modele konsumenckich laptopów z serii Satellite. Dzięki zaproszeniu producenta mogliśmy się przyjrzeć nowym urządzeniom.
Nowe laptopy Toshiba Satellite

Zaprezentowanych notebooków na pewno nie można nazwać przełomowymi. Choć w urządzeniach tego typu – skierowanych do szerokiego grona odbiorców – producenci rzadko implementują rewolucyjne rozwiązania (rezerwując je dla flagowych modeli biznesowych), to wydaje się, że zabrakło czynnika, który pozwoli nowym urządzeniom Toshiby jednoznacznie się wyróżnić wśród konkurencji. Zamiast tego producent zdecydował się przedstawić 4 urządzenia o różnych zastosowaniach (przeznaczone dla klientów o innych potrzebach).

Konferencja Toshiba - Praga

Pierwsza z przedstawionych nowinek to 16-calowy (1366 na 768) model A500, który na życzenie nabywcy może być wyposażony we wbudowany tuner telewizyjny oraz pilot zdalnego sterowania. Ponieważ urządzenie ma spełniać rolę domowego centrum rozrywki, wyposażono je w głośniki Harman Kardon oraz kartę graficzną Radeon HD 4570 lub HD 4650.

Kolejne dwie konstrukcje to bliźniacze modele, których nie projektowano z myślą o konkretnych zastosowaniach. Model L500 ma 15,6-calowy ekran (1366 na 768), a model L550 ekran o przekątnej L550 17,3 cala (1600 na 900). Urządzenia wyposażono w wiele portów, m.in. czytnik kart pamięci, bluetooth oraz e-SATA. Wbudowana kamerka wspiera funkcję rozpoznawania twarzy.

Ostatnia z nowinek to jednocześnie najciekawsza konstrukcja praskiego pokazu. 13-calowy model U500 jest przeznaczony dla osób ceniących mobilność. Komputer waży 2,15 kg (przy 6-komorowej baterii). W przeciwieństwie do wcześniej opisanych urządzeń zrezygnowano tu ze zastosowania gładkich materiałów, które łatwo się brudzą. Zarówno pokrywa, jak i wnętrze wyłożono plastikiem o matowej fakturze.

Toshiba Satellite L500 i U500

Wszystkie opisane modele mają kilka cech wspólnych, m.in multidotykowy touchpad z obsługą gestów oraz przycisk eco, który aktywuje wszystkie funkcje oszczędzania energii w komputerze.

Źródło: konferencja prasowa


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Orange wprowadza kartę e-SIM
15 grudnia 2018
Orange Polska wprowadził eSIM czyli elektroniczną wersję karty SIM dla urządzeń mobilnych. Na początek będzie można ją zainstalować na...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto