A A A

Nowe laptopy z serii Z od Toshiby

18 października 2013, 12:31
Nowe laptopy z serii Z od Toshiby

Toshiba Europe GmbH wprowadza na rynek nowe laptopy z serii Z, zaprojektowane z myślą o biznesie. W jej skład wchodzą modele Portégé Z30, Tecra Z40 i Tecra Z50.

Wszystkie trzy laptopy z serii Z są w pełni funkcjonalne, pracują pod kontrolą procesorów Intel Core czwartej generacji i oferują rozwiązania dla profesjonalistów. Model Portégé Z30 o matrycy 13.3’’, z opcjonalnym ekranem dotykowym, super szybką pamięcią SSD o pojemności do 512 GB, ultra-cienkim profilu 17,9 mm i wadze 1,2 kg jest ciekawym rozwiązaniem dla kadry kierowniczej, poszukującej produktów premium, zapewniających mobilne rozwiązania o wysokiej mocy obliczeniowej.

Model Tecra Z40 przypadnie do gustu konsultantom, osobom pracującym w działach sprzedaży, kadrze kierowniczej i wszystkim, którzy większość swojego czasu spędzają poza biurem. 14,4’’ matryca oferuje większą powierzchnię pracy, co sprzyja poprawie wydajności, a jednocześnie jest na tyle kompaktowa, że nie wpływa na mobilności urządzenia. Waga 1,47 kg i rozmiar mniejszy niż 21 mm to imponujące wymiary dla platformy biznesowej z możliwością dogodnego dokowania.

Model Tecra Z50 z matrycą 15.6" jest jednym z najlżejszych laptopów tej wielkości na rynku. Waży zaledwie 1,79 kg, posiada klawiaturę numeryczną oraz przestronny ekran. Jest on dedykowany biurom projektowym i małym firmom, które często pracują na arkuszach kalkulacyjnych i obszernych dokumentach. Zarówno Tecra Z40 jak i Tecra Z50 oferują w swoim wyposażeniu możliwość instalacji najnowszych, super szybkich pamięci SSD, pojemnych dysków HDD lub napędów hybrydowy z dużą ilością miejsca na kluczowe aplikacje biznesowe.

Urządzenia w standardzie wyposażone są w pakiet EasyGuard Toshiba. Lekkie, wykonane ze stopu magnezu obudowy posiadają strukturę plastra miodu, dzięki czemu wzmacniają konstrukcję i poprawiają ich wytrzymałość. W celu spełnienia norm jakości firmy Toshiba, każdy model przeszedł kilka rygorystycznych testów, w tym m.in. HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test) przeprowadzony przez niezależny, niemiecki instytut TÜV Rheinland. Co badano? Każdy laptop poddany został testowi na możliwość upadku z wysokości 76 cm, a klawiatura na wypadek przypadkowego zalania jej przez użytkownika .

Wszystkie modele oferują gamę sprawdzonych rozwiązań, aby chronić użytkowników biznesowych przed kradzieżą danych lub włamaniem. Dzięki najnowszej odsłonie technologii szyfrowania Trusted Platform Module (TPM), poufne dane przechowywane w pamięci lokalnej są w pełni zabezpieczone. Intel Active Management Technology (AMT) umożliwia działowi IT monitorowanie, konserwację, aktualizowanie i modernizację laptopa w sposób zdalny. Czytnik linii papilarnych jest standardowym rozwiązaniem stosowanym we wszystkich modelach, które umożliwia bezpieczne zalogowanie się do osobistych kont użytkowników. Opcjonalnie, na wyposażeniu znajdzie się również czytnik kart inteligentnych.

Ponadto laptopy z serii Z oferują szeroką gamę pełnowymiarowych portów. Złącze HDMI, trzy porty USB 3.0 i czytnik kart SD umożliwiają szybką transmisję danych. Do komunikacji urządzenia wykorzystują Gigabit LAN, WLAN oraz Bluetooth 4.0. Moduł mobilnej łączności szerokopasmowej jest dostępny jako opcja dla użytkowników, którzy wymagają dodatkowej łączności podczas podróży. Dzięki technologii Intel WiDi profesjonalni użytkownicy i ludzie związani z biznesem mogą w łatwy sposób udostępniać prezentowane na spotkaniach treści na większym ekranie. Każdy laptop posiada również wspólne dokowanie, dzięki czemu użytkownicy mogą podłączyć się do codziennych urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarki, dyski o dużej prędkości czy monitory zawsze wtedy, kiedy tego potrzebują.

Nowe laptopy z serii Z będą dostępne w Europie w czwartym kwartale roku 2013.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto