A A A

Nowe możliwości w Teams dla Edukacji

17 czerwca 2020, 08:00
Wprowadzane zmiany mają jeszcze bardziej ułatwić prowadzenie zdalnego nauczania.
Nowe możliwości w Teams dla Edukacji

Lekcje online także przyszłym roku?

Według ostatniej ankiety przeprowadzonej wśród 500 członków społeczności Microsoft Education aż 61% respondentów spodziewa się rozpocząć następny rok szkolny w trybie tzw. edukacji hybrydowej (mieszanej).

Barbra Holzapfel, główny menedżer ds. marketingu w Microsoft Education, zaznacza, że wobec konieczności zachowania dystansu społecznego między nauczycielami a uczniami ważniejsze niż kiedykolwiek stało się zapewnienie skutecznych sposobów nawiązywania kontaktu oraz utrzymywania zaangażowania i motywacji dzieci i młodzieży. Nie można także zapominać o ich bezpieczeństwie w cyfrowym świecie.

 

Coraz większe możliwości

W reakcji na rosnące zainteresowanie wykorzystaniem przez instytucje edukacyjne usługi Teams for Education Microsoft ogłosił nowe funkcje. Już jesienią użytkownicy będą mogli korzystać z siatki widoku 7x7, co oznacza, że na ekranie będzie można zobaczyć jednocześnie aż 49 osób. Funkcja ta nie ma być jednak ograniczona tylko do użytkowników Teams dla instytucji edukacyjnych.

Z nowości warto wspomnieć także o opcji „Podnieś rękę", która umożliwia sygnalizowanie chęci zabrania głosu podczas dyskusji. Nauczyciele mogą także od niedawna uzyskać raport obecności użytkowników w spotkaniu online oraz wyświetlać analizę pracy zespołów, dzięki czemu mają wiedzę o aktywności uczestników.

Nauczyciele będą mogli także tworzyć tzw. Meeting Lobby, gdzie uczniowie będą czekać na weryfikację przed przystąpieniem do zajęć. Uczniowie natomiast od jesieni zyskają możliwość współpracy w małych grupach w ramach tzw. Breakout Rooms.

fot. Microsoft

 


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto