A A A

Nowe odtwarzacze Geniatech ATV582 i ATV1800E

22 września 2014, 14:30
We wrześniu br. na polski rynek trafiły najnowsze minikomputery ATV1800E i ATV582. Urządzenia wyposażone są w czterordzeniowe procesory AML 8726, ARM Cortex A9 x4, taktowane częstotliwością 2,0 GHz, oraz układy graficzne Octa Mali-450.
Nowe odtwarzacze Geniatech ATV582 i ATV1800E

ATV1800E i ATV582 działają pod kontrolą najnowszego systemu Android 4.4, zapewniając płynną pracę oraz intuicyjną i łatwą obsługę. Odtwarzacze oferują możliwość instalacji i uruchamiania wielu aplikacji, podobnie jak na telefonie czy tablecie. ATV1800E i ATV582 posiadają m.in. fabrycznie zainstalowaną, specjalnie zoptymalizowaną wersję XBMC, centrum multimedialnego oferującego szereg dodatkowych wtyczek, rozszerzających możliwości tych urządzeń, w tym o zasoby telewizji internetowej. XBMC zyskało uznanie użytkowników za bogatą funkcjonalność i niezawodność. Odtwarza niemal każdy typ popularnych formatów audio i wideo. Wśród aplikacji, które można instalować na XBMC, znajdują się różne dodatki „telewizyjne", w tym program TV, gry, ciekawe usługi telewizyjne i radiowe, a także dziesiątki innych udogodnień znanych fanom tego oprogramowania. W sieci dostępna jest także imponująca liczba wtyczek pozwalających na pełną personalizację playera - od wyglądu, po listę darmowych kanałów radia i telewizji internetowej. Kanały IPTV są niewątpliwie przyszłością domowej rozrywki, a już dziś można z nich korzystać wprost z poziomu odtwarzacza z XBMC. Dostępne są m.in. wtyczki iplaTV, TVN Player, TVP VOD, MuchMovies, Icefilms i wiele innych z repozytorium fusion, z dostępem do najnowszych produkcji filmowych oraz możliwością przechwytywania w locie polskich napisów z serwisów z napisami.

ATV1800E i ATV582 umożliwiają także prowadzenie wygodnych rozmów wideo na ekranie telewizora przez takie programy, jak Skype. Urządzenia są kompatybilne z wieloma modelami kamer internetowych USB z mikrofonem i umożliwiają wygodny kontakt z rodziną i znajomymi.

Miłośnicy multimediów docenią w nowych odtwarzaczach obsługę wszystkich najważniejszych, obecnie spotykanych formatów audio/wideo, w tym: MPEG1/2/4, H.164, VC-1, WMV, AVI, MKV, MOV, MP3, WAV, WMA i innych.

Urządzenia łączą się z siecią poprzez wbudowany, bezprzewodowy moduł Wi-Fi 802.11b/g/n lub przewodowo przez tradycyjne złącze sieci Ethernet 10/100 LAN (port RJ-45). Do połączenia z telewizorem HD służy interfejs HDMI w wersji 1.4 lub złącze kompozytowe i analogowe audio 2x RCA L/R (w ATV582 za pomocą przejściówki Component 3x RCA (F) na mini JACK 3,5mm). ATV582 posiada dwa porty USB oraz czytnik kart pamięci microSD, natomiast ATV1800E posiada aż cztery porty USB i czytnik kart pamięci SD. ATV1800E dodatkowo wyposażono w optyczne, cyfrowe wyjście audio. Urządzenia dekodują formaty audio DTS i DolbyDigital. Obsługują także dźwięk wielokanałowy oraz posiadają wbudowaną opcję AirPlay, czyli bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie audio i wideo. Dzięki temu, filmy i zdjęcia z telefonów komórkowych/tabletów mogą być wyświetlane bezpośrednio na ekranie telewizora.

Do urządzeń dołączone są takie akcesoria, jak zasilacz, kabel HDMI, pilot IR, przejściówka Component 3x RCA (F) na mini JACK 3,5mm (ATV582), kabel A-V (ATV1800E). Polecanym dodatkiem do bardziej komfortowej obsługi urządzeń jest bezprzewodowa klawiatura. W ofercie C4i znaleźć można klawiaturę Geniatech KR100 z żyroskopowym czujnikiem ruchu, która sprawia, że poruszanie się po menu jest bardziej efektywne i w pełni intuicyjne.

W ofercie C4i, urządzenia Geniatech ATV582 i ATV1800E objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm, oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych. Cena detaliczna ATV582 wynosi 509 zł, natomiast ATV1800E kosztuje 589 zł. Opcjonalna klawiatura KR100 została wyceniona na 117 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto