A A A

Nowe płyty główne Gigabyte z serii 7

10 kwietnia 2012, 08:59
Nowe płyty główne Gigabyte z serii 7

Firma Gigabyte wprowadza do oferty płyty główne z serii 7, wspierające obsługę najnowszych procesorów Intel Core 3ciej generacji dla podstawki LGA 1155.

Płyty główne Gigabyte z 7 serii zostały wyposażone w technologię 3D BIOS, która bazuje na Gigabyte UEFI DualBIOS. Dzięki temu zabiegowi, obsługa BIOS stała się prostsza oraz bardziej intuicyjna. Dodatkowo, oprócz graficznego interfejsu trybu 3D, odnajdziemy także tryb zaawansowany, który umożliwi ekspertom precyzyjną zmianę ustawień BIOS, w przyjaznym dla oka środowisku graficznym.

Poniżej film prezentujący zalety technologii 3D BIOS.

 

Płyty główne Gigabyte z serii 7 posiadają także cyfrowy system zasilania, który pozwala użytkownikom na większą kontrolę zasilania dostarczanego do newralgicznych elementów na płycie głównej. Cyfrowe kontrolery w pełni sterują zasilaniem sekcji CPU, GPU, VTT oraz pamięci, dzięki czemu zasilanie jest stabilnie, co dodatnio wpływa na działanie wymienionych komponentów.

Technologia Gigabyte Ultra Durable 4, zaimplementowana na wszystkich płytach głównych z serii 7 pomaga chronić komputer przed czynnikami, które najczęściej powodują jego usterki: wilgocią, wyładowaniami elektrostatycznymi, nagłą utratą zasilania oraz wysokimi temperaturami.

Dodatkowo płyty główne Gigabyte z serii 7 wspierają technologię Lucid Virtu GPU - zoptymalizowane oprogramowanie do wirtualizacji, które, jak zapewnia producent - poprawi wydajność graficzną komputera PC, skróci czas reakcji, ulepszy przetwarzanie wideo oraz sprawi, że odtwarzanie mediów będzie płynniejsze, a wszystko to w środowisku niewymagającym dużego zasilania. Dzięki Lucid Universal MVP zwiększa się płynność i ostrość obrazu, a zarazem zmniejsza efekt tzw. "tearingu". Możliwe jest także dynamiczne przełączanie się miedzy zintegrowaną a dyskretną kartą graficzną.

Do płyt głównych z serii 7, Gigabyte proponuje specjalną kartę rozszerzeń PCIe, która oferuje wsparcie dla Bluetooth 4.0 (Smart Ready) oraz Wi-Fi 300Mbps. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł korzystać z najnowszych aplikacji umożliwiających kontrolę komputera PC za pomocą urządzeń mobilnych.

Płyty zostały wyposażone też w EZ Setup - narzędzie, które pomoże w implementacji technologii Intel za pomocą przejrzystego interfejsu graficznego. W kilku prostych krokach każdy użytkownik będzie w stanie samodzielnie zainstalować i skonfigurować technologie Intel Smart Response, Intel Rapid Start oraz Intel Smart Connect. Gigabyte EZ Setup sprawi, że instalacja będzie maksymalnie uproszczona oraz zajmie jedynie kilka minut.

Na wszystkich płytach głównych zastosowano złącze mSATA, dzięki któremu możemy wykorzystać wraz z dyskiem SSD technologie Intel Smart Response oraz Intel Rapid Start. Instalując dysk SSD o małej pojemności w porcie mSATA bezpośrednio na płycie, zwiększamy wydajność i szybkość systemu operacyjnego.

Specyfikację poszczególnych płyt głównych można znaleźć na stronie producenta.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto