A A A

Nowe procesory AMD Opteron

15 listopada 2011, 10:43
Nowe procesory AMD Opteron

Firma AMD ogłosiła dzisiaj premierę i natychmiastową dostępność procesorów AMD Opteron Serii 6200 i 4200 (wcześniej znanych pod nazwami kodowymi "Interlagos" i "Valencia").

Producent zapewnia, że nowe procesory AMD Opteron mają zapewnić przedsiębiorstwom:

• Lepszą wydajność dla biznesu - nawet do 84 procent wyższa wydajność

• Zwiększoną skalowalność dla Wirtualizacji - do 73 procent większa przepustowość pamięci, dzięki czemu serwery mogą obsługiwać większą liczbę maszyn wirtualnych i wytrzymywać większe obciążenia

• Większą efektywność pracy w chmurze z połową mocy na rdzeń, co pozwala zaoszczędzić do 2/3 potrzebnego miejsca i zmniejszyć cenę platformy nawet o 2/3

Firma AMD poinformowała również o rozszerzeniu swoich planów na 2012 rok w związku z nową platformą AMD Opteron Serii 3000. Platforma AMD Opteron Serii 3000 jest przeznaczona na ultra-gęste i wymagające niskiego poboru mocy rynki 1P Web Hosting/Web Serving i Microserver. Pierwszy, 4-8 rdzeniowy procesor o nazwie kodowej "Zurich" trafi na rynek w pierwszej połowie 2012 roku. "Zurich" opiera się na architekturze "Bulldozer" i wykorzystuje nowe gniazdo AM3+. Procesory AMD Opteron Serii 3000 przeznaczone są dla klientów hostingowych, którzy potrzebują serwerów dedykowanych dla swoich klientów.

Klienci IT każdej wielkości mogą obecnie skorzystać z nowych serwerów opartych na inżynierii i przewadze biznesowej nowej architektury AMD "Bulldozer", która została zaprojektowana dla największych obciążeń w centrach danych. Systemy od firm Acer, Cray, Dell, HP, IBM i wielu innych partnerów są spodziewane na rynku w najbliższych dniach i tygodniach.

Firma AMD wprowadza również wbudowane procesory serwerowe przeznaczone dla high-endowych systemów wbudowanych, takich jak przechowywanie, telekomunikacja i infrastruktura sieciowa. Modele te mają być dopasowane do potrzeb rynku związanych z długowiecznością.

Pełne dane dotyczące wydajności można znaleźć na stronie producenta.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto