A A A

Nowe procesory Athlon i Athlon PRO

9 września 2018, 10:00
Firma AMD przedstawiła dziś odmienioną rodzinę procesorów AMD Athlon z wbudowanymi układami graficznymi Radeon Vega. Układy zostały zoptymalizowane do codziennych zastosowań.
Nowe procesory Athlon i Athlon PRO

 

AMD Athlon 200GE, Athlon 220GE i Athlon 240GE. Są to modele, które łączą wydajne rdzenie x86 „Zen" 3 z grafiką w architekturze „Vega" w formie wszechstronnego układu SOC (System-on-Chip) do komputera stacjonarnego, dzięki czemu będzie on responsywny i niezawodny w szeregu zastosowań - od codziennego korzystania z przeglądarki internetowej, przez korzystanie z transmisji wideo, po nawet zaawansowane zadania, jak rozgrywka w jakości HD. Firma AMD ponadto ogłosiła dziś dostępność biznesowej klasy procesorów do komputerów stacjonarnych, tj. Athlon PRO 200GE i 2 generacji Ryzen PRO, która składa się z modeli Ryzen 7 PRO 2700X, Ryzen 7 PRO 2700 i Ryzen 5 PRO 2600 - są to produkty dla rynku komercyjnego, korporacyjnego i sektora publicznego. Wraz z wprowadzeniem tych produktów na rynek firma AMD oferuje kompletną linię profesjonalnych rozwiązań komputerowych, w której obszarze zastosowań znajduje się zarówno tworzenie wysokiej jakości treści cyfrowych, zaawansowana wielowątkowość, jak i praca biurowa.

Procesor AMD Athlon 200GE z układem graficznym Radeon Vega

Wysoce efektywna architektura „Zen" pozwala procesorowi AMD Athlon 200GE pozostawać chłodnym i cichym podczas pracy , dzięki czemu stanowi niezawodne rozwiązanie, a jednocześnie wraz z rdzeniem graficznym pozwala też dysponować wystarczającą mocą, aby zapewnić wysoką responsywność i płynność w grach czy filmach HD. Dodatkowo AMD Athlon 200GE jest w pełni zgodny z istniejącą infrastrukturą AM4, czyli platformą, która oferuje nowoczesne techniki, jak pamięć DDR4, podsystem nośników NVMe, obsługa wyświetlaczy 4K i portów USB 3.1 Gen2 oraz przede wszystkim łatwą ścieżkę modernizacji do wydajniejszych procesorów AMD Ryzen i rozbudowy systemu o zewnętrzne karty graficzne.

Wydajność AMD Athlon 200GE:

- Nawet o 169% większa responsywność niż poprzedniej generacji procesory AMD A6-9500E1

- Nawet o 67% wyższa wydajność graficzna i nawet 2-krotnie lepsza efektywność energetyczna niż konkurencja4

- Nawet o 84% wyższa wydajność w grach HD niż konkurencja

Procesory AMD Athlon PRO i 2 generacja AMD Ryzen PRO

Procesory AMD PRO zostały zaprojektowane dla biznesu, więc zapewniają niezawodność, ochronę i wydajność, jakiej potrzebują współczesne, wymagające obliczeniowo korporacyjne zadania. Wszystkie procesory z tej rodziny oferują komercyjnej klasy jakość i stabilność, a przy tym stanowią część długo wspieranej platformy i obsługują otwarte standardy zarządzania sprzętem, aby zwiększyć elastyczność w infrastrukturze złożonej z produktów wielu producentów - wszystko to w przystępnej dla biznesu cenie. Na dodatek technologia AMD GuardMI umożliwia znakomitą ochronę na poziomie układu scalonego, która działa od włączenia do wyłączenia i pomaga zabezpieczać system przed rosnącą liczbą zagrożeń.

Te nowe procesory do komputerów stacjonarnych - zarówno Athlon PRO 200GE, jak i 2 generacji Ryzen PRO zapewniają przełomową responsywność w najbardziej wymagających aplikacjach korporacyjnych i wielowątkowych zadaniach.

- Athlon PRO 200GE oferuje:

- Nawet o 19% wyższą wydajność systemu niż konkurencja

- Nawet o 67% wyższą wydajność graficzną niż konkurencja

- Ryzen 7 PRO 2700X oferuje:

- Nawet o 10% wyższą wydajność wielowątkową niż 1 generacji Ryzen 7 PRO 1700X2

- Nawet o 24% wyższą wydajność procesorową niż konkurencja

- Nawet o 18% wyższą wydajność w zaawansowanych aplikacjach niż konkurencja

Dostępność

Procesor AMD Athlon 200GE będzie dostępny w ofertach globalnych sprzedawców detalicznych i integratorów systemów od 18 września 2018, a modele 220GE i 240GE powinny pojawić się w 4 kwartale 2018 r. Procesory AMD Athlon PRO 200GE i 2 generacji Ryzen PRO będą dostępne w systemach największych światowych producentów OEM.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LG Q9 – znamy wygląd
20 listopada 2018
W internecie pojawiły się pierwsze rednery smartfona LG Q9. Urządzenie wyraźnie nawiązuje wyglądem do modelu G7 Fit.

Zidoo Z10 – odtwarzacz sieciowy 4K HDD
20 listopada 2018
Firma Zidoo przedstawiła najnowszy odtwarzacz Android TV Box 4K. Urządzenie korzysta z wydajnego, czterordzeniowego chipsetu firmy Realtek,...

Premiera Doogee BL5500 Lite
20 listopada 2018
Marka Doogee zaprezentowała smartfona BL5500 Lite. Urządzenie jest przeznaczone dla osób, dla których priorytetem jest długi czas pracy baterii.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto