A A A

Nowe procesory MediaTeka

17 października 2016, 14:30
Już wkrótce MediaTek zaprezentuje serię nowych 10-rdzeniowych procesorów – modele Helio X30 oraz Helio X35.
Nowe procesory MediaTeka

MediaTek to obecnie największy konkurent Qualcomma, który zaopatruje głównie chińskich producentów, ale nie tylko. O ile amerykańska firma polega głównie na cztero- i ośmiordzeniowych układach, tak MediaTek eksperymentuje z chipsetami dziesięciordzeniowymi. Obecnie w jego ofercie znajdują się dwa takie modele: X20 i X25.

Już wkrótce oferta ma jednak zostać rozszerzona o Helio X30 oraz Helio X35. Zanim to się jednak stanie, MediaTek przedstawi Helio X27, czyli bezpośredniego konkurenta dla Snapdragona 821.

X27 będzie posiadał architekturę big.LITTLE i składał się z dziesięciu rdzeni, podzielonych na trzy klastry: 2 x ARM Cortex-A72 2,59 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,55 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,55 GHz.

Pierwszym smartfon z nowym układem wyprodukuje firma LeEco.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowe wideorejestratory SmartGPS
23 czerwca 2017
SmartGPS DVR-1100L i SmartGPS DVR-1300L to wysokiej klasy wideorejestratory samochodowe z szerokokątnymi obiektywami, trwałymi obudowami i...


Groźny wirus atakuje Apple
23 czerwca 2017
Specjaliści z firmy Fortinet odkryli kolejne oprogramowanie z kategorii Ransomware-as-a-service (RaaS), w którym wykorzystano portal...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto