A A A

Nowe superkomputery na bazie platformy AMD EPYC

19 czerwca 2019, 10:00
W czasie trwających właśnie targów ISC High Performance we Frankfurcie firma AMD zaprezentowała swoją wizję dla rozwoju superkomputerów (HPC).
Nowe superkomputery na bazie platformy AMD EPYC

Wśród najważniejszych nowości ogłoszonych na ISC High Performance są:

  • Nowe partnerstwo z NEC Germany, który zbuduje nowy superkomputer w oparciu o 1 generację platformy AMD EPYC dla Niemieckiego Centrum Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (DLR). Klaster ten wykorzysta procesory AMD EPYC 7601 do śledzenia kodu w obliczeniach dot. awiacji.
  • Decyzja Uniwersytetu w Indianie (USA) o wyborze systemu Cray Shasta z 2 generacją procesorów AMD EPYC do budowy klastra Big Red 200, który będzie służył do prac nad sztuczną inteligencją.
  • Uruchomienie superkomputera Cray CS500 z 1 generacji procesorami AMD EPYC na Technicznym Uniwersytecie Nanyang w Singapurze.
  • Dodanie wsparcia platformy Sylabs dla procesorów AMD EPYC oraz akceleratorów AMD Radeon Instinct.
  • Sesja AMD p.t. „Półprzewodnikowe i programowe rozwiązania dla sektora HPC", w trakcie której Andy Parma, menedżer ds. segmentu HPC dla serwerowych procesorów AMD EPYC, opowiedział o ofercie AMD dla sektora HPC oraz rosnącej liczbie wdrożeń serwerów na bazie procesorów AMD EPYC serii 7000.

Uczestnicy targów mogą osobiście sprawdzić w akcji efekty wysiłków AMD, które zmierzają do ugruntowania pozycji produktów i współpracy napędzających rozwój branży HPC, a zwłaszcza do przyspieszenia rozwoju ekosystemu centrów danych na polu głębokiego uczenia.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


YouTube walczy z mową nienawiści
13 grudnia 2019
Serwis zaostrza zasady dotyczące publikacji treści i zapowiada usuwanie filmów obrażających lub poniżających innych z powodu ich rasy,...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto