A A A

Nowe superlekkie laptopy Lenovo

23 października 2008, 15:53
Nowe superlekkie laptopy Lenovo

Firma Lenovo wprowadziła dwa nowe modele przenośnych komputerów Lenovo ThinkPad X200s oraz Lenovo ThinkPad X200 tablet. Cechuje je niższa waga, dłuższy czas pracy na bateriach i prostota obsługi dzięki zastosowanym usprawnieniom konstrukcyjnym.

Sercem modelu ThinkPad X200s jest najnowszy procesor Intel Centrino 2 przeznaczony do małych obudów z technologią vPro, dzięki czemu komputer łączy lekką konstrukcję z potężnymi możliwościami. Oferowane są też modele X200s z konstrukcją wzmocnioną specjalną strukturą z włókna węglowego i szklanego, która chroni górną pokrywę notebooka, dlatego notebook X200s wyróżnia się też bardzo dużą odpornością na uszkodzenia. Wybrane modele X200s są zaopatrzone w dyski półprzewodnikowe SSD o pojemności 128 GB, wyświetlacze podświetlane diodami, a także funkcjonalność Ultra-Wideband oraz interfejs Bluetooth, co zapewnia odpowiedni komfort pracy. Dostępne mogą być także 9-komorowe akumulatory, które umożliwiają pracę bez zasilania dłużej niż standardowy dzień roboczy. Laptopy ThinkPad X200s są kompatybilne z nową stacją dokującą ThinkPad X200 Ultrabase, więc użytkownik w trakcie pracy może ładować drugi akumulator i w odpowiednim momencie go wymienić. Lenovo oferuje również czytnik Blu-ray DVD podłączany do stacji dokującej oraz dodatkowy dysk twardy. Ceny notebooków Lenovo ThinkPad X200s zaczynają się od 7199 zł brutto.

W modelu ThinkPad X200 tablet również zastosowano najnowsze niskonapięciowe procesory Intel Centrino 2 z technologią vPro przeznaczone do małych obudów. Laptop waży 1,5 kg i zapewnia ponad 10 godzin nieprzerwanej pracy na akumulatorach. Jest to pierwszy w historii panoramiczny tablet Lenovo. Niektóre modele zostały także wyposażone w dyski półprzewodnikowe SSD, ekrany podświetlane diodami, moduł GPS oraz funkcję Ultra-Wideband i szerokopasmowe połączenie mobilne. W modelu tym zastosowano kilka nowych technologii: pełnowymiarową klawiaturę, dwustronnie obracany ekran, większą wrażliwość na dotyk oraz ulepszone funkcje multimedialne, tj. cyfrowe mikrofony, wbudowana kamera, głośniki stereo. Tablety Lenovo ThinkPad X200 kosztują od 8149 zł brutto.

Zarówno X200 tablet, jak i notebook ThinkPad X200s obsługują sieci WiFi. Jeszcze w tym roku pojawią się modele z opcjonalnym modułem WiMAX. Można w nich zastosować skanery linii papilarnych oraz rozwiązanie do pełnego szyfrowania dysku. Oba modele pojawią się w sprzedaży już w listopadzie i będą objęte trzyletnią gwarancją.

Źródło: Lenovo, informacja prasowa


Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto