A A A

Nowe technologie ładowania: Oppo wprowadza nowości

22 lipca 2020, 16:15
Do wyboru mamy szybkie ładowanie 125 W, bezprzewodowe szybkie ładowanie AirVOOC 65 W i miniładowarki SuperVOOC.
Nowe technologie ładowania: Oppo wprowadza nowości

Szybko do pełna

Oppo, globalny producent urządzeń typu smart, przedstawił ciekawe technologie zasilania.

Technologia szybkiego ładowania 125 W to według producenta przełom w błyskawicznym ładowaniu urządzeń, który ma szansę zrewolucjonizować rynek telefonów. Jak informuje Oppo, dzięki zaawansowanym algorytmom szyfrowania i rygorystycznej kontroli temperatury urządzenia pozostają bezpieczne i wydajne.

Druga propozycja – bezprzewodowe ładowanie AirVOOC 65 W – pozwala naładować baterię szybciej niż w przypadku tradycyjnego ładowania przewodowego. Z kolei miniładowarka SuperVOOC o mocy 50 W oraz miniładowarka 110 W są akcesoriami, które ze względu na ich kompaktowość można zawsze mieć przy sobie.

 

Ładowanie 125 W

Do stworzenia funkcji szybkiego ładowania 125 W wykorzystano układ techniczny SuperVOOC, ale z szeregiem ulepszeń sprzętowych. Obsługuje ona systemy ładowania o mocy nawet do 20 V, 6.25 A i ma znacznie wyższe parametry gęstości mocy, co efektywnie skraca czas ładowania baterii, a przy tym nie wpływa na zwiększenie rozmiaru ładowarki.

Jak podaje producent, bateria została wyposażona w podwójne ogniwa 6C o wysokim współczynniku wydajności oraz w struktury wieloelementowe, pompy ładowania i wysoko zintegrowany moduł MCU, który zwiększa wydajność ładowania.

Oppo zapewnia, że w 5 minut zasilimy 41% baterii o pojemności 4000 mAh, a proces całkowitego naładowania trwa 20 minut. Jednocześnie usługa jest wstecznie zgodna z protokołami ładowania SuperVOOC i VOOC, a także obsługuje główne protokoły, takie jak 65 W PD czy 125 W PPS.

 

Bezprzewodowo

Firma Oppo zaprezentowała też koncepcyjny model bezprzewodowej ładowarki wykorzystującej technologię AirVOOC 65 W. Akcesorium ma rzeźbioną szklaną powierzchnię i wykonane zostało metodą szybkiego bezmatrycowego prototypowania. Po raz pierwszy zastosowano ją na rynku konsumenckich urządzeń elektronicznych.

airvooc

Tylna część ładowarki wyposażona jest układ chłodzenia, który pozwala dostosować poziom ciepła pochodzącego z zewnątrz i generowanego przez urządzenie. Dzięki temu telefon się nie nagrzewa. Temperatura jego tylnej części jest utrzymywania na poziomie o ok. 2℃ niższym niż przy zastosowaniu wyłącznie wentylatora.

Efekt pełnego naładowania osiąga się tu po 30 min.

fot. Oppo


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto