A A A

Nowe telewizory Samsung - relacja z konferencji

19 marca 2009, 15:28
Nowe telewizory LCD Samsunga wzbogacone zostały o funkcje internetowe oraz możliwość komunikacji bezprzewodowej, np. z komputerem. Podświetlenie w ekranach realizowane będzie przez diody LED.
Nowe telewizory Samsung - relacja z konferencji

Źródło podświetlenia nie jest – tak jak to było dotychczas – umieszczone bezpośrednio za warstwą ciekłokrystaliczną. Diody LED znajdują się w ramce okalającej ekran, a ich światło ukierunkowane jest na powierzchnię ekranu. Takie rozwiązanie pozwoliło odchudzić urządzenie, przez co mniej odstaje od ściany, na której jest zawieszone – obecnie około 15 milimetrów.

Konferencja Samsunga

Niestety firma nie wspomniała, jaki wpływ na jakość obrazu ma nowe podświetlenie. W rozmowie z przedstawicielem Samsunga dowiedzieliśmy się natomiast, że nowe odbiorniki mają z pewnością wyższy od poprzedników kontrast. Przy okazji poinformowano nas, że Samsung rezygnuje z podawania w specyfikacji telewizorów wartości kontrastu oraz czasu reakcji. Zdaniem producenta obydwie te wartości mało mówią klientowi. Kontrast będzie określany w trzystopniowej skali.

Konferencja Samsunga

Nowe odbiorniki są wyposażone w technologię Media 2.0. Składa się na nią kilka funkcji. Do telewizora można podłączyć USB z nagranym filmem, a urządzenie odtworzy nie tylko wideo (podobno bez względu na format), ale także napisy (także z polskimi znakami). Oznacza to, że nie będzie potrzeby kupowania dodatkowego odtwarzacza DivX. Filmy, zdjęcia czy muzykę można odtworzyć także z dysku zdalnego, wystarczy połączyć telewizor za pomocą sieci Wi-Fi z komputerem lub telefonem.

Konferencja Samsunga

Za pomocą telewizora można też przeglądać zawartość internetu. Podobnie jak w opisywanych wczoraj urządzeniach Panasonica, użytkownik nie ma pełnej swobody surfowania. Do września 2009 roku Samsung, w porozumieniu z krajowymi portalami internetowymi, ma przygotować widżety z treściami dostosowanymi do zainteresowań klientów. Posiadacz telewizora będzie mógł wybrać widżety o interesującej go tematyce, a te dostarczą mu co dzień porcję świeżych informacji.

Źródło: Samsung


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto