A A A

Nowe układy Qualcomm Snapdragon z aktualizacją w Google Play

6 grudnia 2019, 12:45
Qualcomm skłania się do wykorzystania Sklepu Play, aby aktualizować chipy graficzne Adreno w układach Snapdragon 865, 765 i 765G.
Nowe układy Qualcomm Snapdragon z aktualizacją w Google Play

Aktualizowanie aplikacji i niektórych funkcji systemowych Androida za pomocą Sklepu Google to norma. Qualcomm chce natomiast iść o krok dalej i umożliwić aktualizację sterowników w swoich nowych układach Snapdragon 865, 765 i 765G za pomocą Sklepu Play. Zwykle aktualizacja układów mobilnych przeprowadzana była w trakcje uaktualniania samego Androida.

Zmiany mają polegać na aktualizacji sterowników do układów mobilnych analogicznie jak w przypadku aplikacji na smartfonie. Dzięki takiemu zabiegowi szybciej będzie można dostarczać kolejne łatki do komponentów, a co za tym idzie – sprawniej likwidować np. konflikty sprzętowe i teoretycznie zwiększać w ten sposób bezpieczeństwo urządzeń.

Nie wiadomo, w jaki sposób łatki miałyby być dostarczane – czy poprzez bezpośrednie alerty rozsyłane do użytkowników, czy po prostu przez pojawienie się uaktualnień w Sklepie Play.

 

fot. TeriComroe – Pixabay


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Instagramowicze nabrali się na Bali
19 lutego 2020
Użytkowniczka Instagrama nabrała swoich followersów. Sesja zdjęciowa, którą opublikowała, wyglądała jak robiona na Bali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto