A A A

Nowe układy Qualcomm Snapdragon z aktualizacją w Google Play

6 grudnia 2019, 12:45
Qualcomm skłania się do wykorzystania Sklepu Play, aby aktualizować chipy graficzne Adreno w układach Snapdragon 865, 765 i 765G.
Nowe układy Qualcomm Snapdragon z aktualizacją w Google Play

Aktualizowanie aplikacji i niektórych funkcji systemowych Androida za pomocą Sklepu Google to norma. Qualcomm chce natomiast iść o krok dalej i umożliwić aktualizację sterowników w swoich nowych układach Snapdragon 865, 765 i 765G za pomocą Sklepu Play. Zwykle aktualizacja układów mobilnych przeprowadzana była w trakcje uaktualniania samego Androida.

Zmiany mają polegać na aktualizacji sterowników do układów mobilnych analogicznie jak w przypadku aplikacji na smartfonie. Dzięki takiemu zabiegowi szybciej będzie można dostarczać kolejne łatki do komponentów, a co za tym idzie – sprawniej likwidować np. konflikty sprzętowe i teoretycznie zwiększać w ten sposób bezpieczeństwo urządzeń.

Nie wiadomo, w jaki sposób łatki miałyby być dostarczane – czy poprzez bezpośrednie alerty rozsyłane do użytkowników, czy po prostu przez pojawienie się uaktualnień w Sklepie Play.

 

fot. TeriComroe – Pixabay


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto