A A A

Nowe ustawy uzdrowią konkurencję?

12 lipca 2021, 08:10
Kongres USA chce zmusić Facebooka do udostępniania danych użytkowników innym usługodawcom.
Nowe ustawy uzdrowią konkurencję?

Podziel się danymi, gigancie

Kongres USA po przeprowadzeniu wielomiesięcznego śledztwa dotyczącego konkurencji zaproponował pięć ustaw, służących uregulowaniu działalności gigantów technologicznych: Amazona, Google'a, Facebooka i Apple'a.

Każda firma była badana z innego powodu: Google za dominację w branży reklamowej i wyszukiwaniu w internecie, Apple za politykę platformy App Store, Amazon za przypadki dyskryminowania sprzedawców zewnętrznych, a Facebook za przejęcia potencjalnych konkurentów, takich jak Instagram, WhatsApp i Giphy.

Dwie z pięciu zaproponowanych ustaw zmusiłyby Facebooka do udostępniania zgromadzonych danych użytkowników konkurującym z nim firmom działającym w branży internetowej. Pozwoliłoby to zapewnić interoperacyjność usług sieciowych. Już obecnie dzięki temu możliwe jest na przykład logowanie się do aplikacji przy użyciu danych Facebooka lub Google'a. Taka praktyka zachęca do korzystania z wielu platform, zamiast zamykania się w jednym konkretnym ekosystemie.

Ustawy są popierane zarówno przez Demokratów, jak i przedstawicieli Partii Republikańskiej

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto