A A A

Nowe zabezpieczenie w Gmailu

15 lipca 2021, 07:00
Google wprowadza nowy mechanizm sprawdzania tożsamości nadawcy listu.
Nowe zabezpieczenie w Gmailu

Sprawdź, kto nadaje

Użytkownik konta Gmaila będzie miał pewność, że nikt nie podszywa się pod nadawcę listu dzięki uwierzytelnionemu logo, które pojawi się obok nazwy autora e-maila.

Funkcja taka będzie obsługiwana dzięki zastosowaniu standardu Brand Indicators for Message Identification (BIMI).

Istotą zabezpieczenia jest przyznawanie zweryfikowanym nadawcom (firmom, instytucjom) specjalnego wskaźnika, dzięki któremu ich logo będzie wyświetlane wraz z nazwą autora listu. Aby symbol się pojawiał, wiadomość e-mailowa musi przejść proces uwierzytelniania z wykorzystaniem protokołu DMARC. Pozwala to udowodnić, że domena nadawcy nie została sfałszowana.

Gmail - BIMI

Uwierzytelnione logo spełnia podobną funkcję jak oznaczenie zweryfikowanego konta w sieciach społecznościowych. Użytkownik czytający pochodzące z niego wpisy wie, że nikt nie podszywa się pod autora.

Organizacje, które uwierzytelniają swoje e-maile z wykorzystaniem mechanizmu SPF (Sender Policy Framework) DKIM (Domain Keys Identified Mail), mogą dostarczać Google'owi własne zweryfikowane logo. Będzie ono wyświetlane raz z nazwą nadawcy listu.

fot. Google, Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: google, Gmail
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto