A A A

Nowe zegarki fitness Amazfit

3 grudnia 2020, 11:00
W sprzedaży pojawiły się nowe, budżetowe smartwatche.
Nowe zegarki fitness Amazfit

Za niewielkie pieniądze

Pierwszy zegarek to Amazfit GTS 2 mini, będący pomniejszoną wersją zaprezentowanego we wrześniu smartwatcha. Sprzęt oferuje ekran o przekątnej 1,55 cala i rozdzielczości 354x306 pikseli, jest też wodoszczelny do 50 m. Całość waży zaledwie 19,5 g. Zegarek wyposażono w pulsometr, mierzący poziom natlenienia krwi oraz stres.

Ze smartwatchem można połączyć się za pomocą interfejsu Bluetooth 5.0 LE. Zegarek ma też wbudowany GPS oraz NFC i głośnik, pozwalający sterować nim z poziomu asystenta głosowego. Na razie smartwatch nie wspiera płatności Google, to jednak kwestia tego, że debiutował tylko w Chinach. Stojąca za nim firma Huami planuje jednak zostać producentem globalnym i wersje na inne rynki będą pozbawione tego ograniczenia.

Amazfit GTS2 mini ma też oprogramowanie pozwalające analizować nasze postępy w 70 dyscyplinach sportu. Bateria o pojemności 220 mAh zapewnia 14-21 dni pracy, w zależności od tego, czy korzystamy z trybu standardowego czy energooszczędnego.

 

Tańszy, ale Pro

Drugą nowością jest Amazfit POP Pro, czyli usprawniona wersja modelu wydanego przez firmę w zeszłym miesiącu. To tańsza wersja GTS2 mini. Wyposażona jest w mniejszy wyświetlacz typu TFT o przekątnej 1,43 cala i rozdzielczości 320x302. Również jest wodoszczelny i posiada pulsometr oraz moduł GPS. Wspiera też standard łączności Bluetooth 5.0 LE. Dodatkowe ograniczenia to krótszy, wynoszący około 9 dni czas pracy na baterii i nieco mniej obsługiwanych dyscyplin (około 60).

GTS2 mini został wyceniony w Chinach na około 400 zł, a POP Pro na 250 zł. Oba smartwatche mają trafić wkrótce do kolejnych krajów, tam ich cena będzie prawdopodobnie odrobinę wyższa.

fot. Huami


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto