A A A

„Nowoczesna kryptografia” - praktyczny przewodnik po współczesnym szyfrowaniu

29 czerwca 2018, 13:30
Przegląd nowoczesnego szyfrowania i jego zastosowań w ujęciu głównego inżyniera ds. badawczych w międzynarodowej firmie zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym.
„Nowoczesna kryptografia” - praktyczny przewodnik po współczesnym szyfrowaniu

RSA, TLS, szyfrowanie uwierzytelnione - te i pokrewne określenia powinny coś mówić każdemu internaucie, ale czy faktycznie wiemy, co się za nimi kryje? Właśnie o tym, jak „od podszewki" wygląda zabezpieczanie danych, traktuje „Nowoczesna kryptografia" wydana nakładem PWN-u. Jean-Philippe Aumasson, inżynier specjalizujący się w zagadnieniach bezpieczeństwa, przybliża najważniejsze pojęcia związane ze współczesnym szyfrowaniem, ale pisze także np. o komputerach kwantowych i możliwościach ich użycia w kryptografii. Autor nie ogranicza się do nieprzystępnej teorii - w każdym rozdziale opisuje przykłady wykorzystania szyfrowania oraz komplikacje, do których czasem dochodzi po złej implementacji zabezpieczeń. Za 320 stron wiedzy zapłacimy 79 zł.

 

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościOkrągłe urodziny "Woza"
6 sierpnia 2020
Na pożółkłej kartce z kalendarza IT dziś urodziny współtwórcy komputera Apple – Steve'a „Woza” Wozniaka.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto