A A A

Nowoczesny projektor laserowy 4K od Sony

17 kwietnia 2015, 14:30
Marka Sony poinformowała o chęci wprowadzenia do Europy supernowoczesnego projektora laserowego 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości.
Nowoczesny projektor laserowy 4K od Sony

Projektor 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości (LSPX-W1S) jest pierwszym produktem z rodziny Sony Life Space UX, pomyślanej jako źródło nowych wrażeń dla użytkowników. Zgodnie z założeniami filozofii Life Space UX urządzenia z tej serii mają przekształcać przestrzeń mieszkalną w miejsce zapewniające pełniejsze doznania.

Nagrodzone wzornictwo

Projektor 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości łączy potencjał technologii Sony z eleganckim wyglądem. Po ustawieniu pod ścianą wyświetla obraz 4K Ultra HD (cztery razy wyraźniejszy niż Full HD) o przekątnej 147" i pozwala oglądać filmy oraz sport w wielkiej skali. Projektor, wyróżniony ostatnio nagrodami Red Dot Award (Product Design 2015, „Najlepszy z najlepszych") oraz 2015 iF design award, zmienia nieużywaną ścianą w elektroniczne płótno, a przestrzeń mieszkalną w żywe, dynamicznie zmieniające się środowisko.

Pusta ściana staje się „oknem rozrywki" o wysokiej rozdzielczości - ekranem do projekcji filmów, galerią z ulubionymi dziełami sztuki czy nawet wirtualnym oknem na odległe miejsca - zapewniając w ten sposób fascynujące doznania wizualne. Źródłem światła w projektorze jest laser, który zapewnia wyjątkową jasność obrazu i wierność barw. W porównaniu z konwencjonalnymi lampami do projektorów laserowe źródło światła szybciej osiąga maksymalną jasność i ma nawet 10-krotnie większą trwałość. Zintegrowane głośniki eliminują z widoku kable, a w ich obudowach przewidziano miejsce na inne domowe urządzenia elektroniczne.

Łatwa instalacja i dopasowanie do otoczenia

Projektor jest łatwy w instalacji i obsłudze. W odróżnieniu od konwencjonalnych projektorów, które wymagają odpowiedniego przygotowania miejsca do instalacji, można go ustawić na podłodze pod ścianą. Widzowie nie muszą się ponadto obawiać problemów z zasłanianiem wyświetlanego obrazu.

Projektor 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości będzie można oglądać podczas pokazów The Cinema by Tom Dixon na wystawie Milan Design Week, która odbędzie się w dniach 15-19 kwietnia 2015 r.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto