A A A

Nowość Samsunga z układem Exynos 6?

16 października 2013, 13:15
Nowość Samsunga z układem Exynos 6?

Dzięki serwisowi Phone Arena możemy dowiedzieć się czegoś więcej o jednym z najważniejszych elementów nadchodzącego Samsunga Galaxy S5.

Tegoroczną nowość Samsunga - Galaxy S4 - napędza ośmiordzeniowy Exynos 5 Octa. Jest to jednostka, która faktycznie ma 8 rdzeni, jednak w danej chwili - w zależności od potrzeb - może wykorzystywać maksymalnie 4 rdzenie. Exynos 6 będzie działał nieco inaczej.

W danej chwili wykorzysta wszystkie 8 rdzeni. Mało tego, ponieważ dodatkową cechą nowego układu ma być 14 nm proces technologiczny oraz wsparcie dla 64-bitowej architektury. Jednostka cechuje się podobno o połowę mniejszym zapotrzebowaniem na energię.

Jeśli powyższe plotki okażą się prawdziwe, to nowy Galaxy S zostanie wyposażony w naprawdę rewolucyjny układ. Warto jednak podejść do nich z rezerwą. Do czasu premiery o nowym smartfonie Samsunga usłyszymy jeszcze wiele sprzecznych informacji.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto