A A A

Nowości systemu operacyjnego Chrome 80

3 marca 2020, 16:30
Użytkownicy Chromebooków mogą spodziewać się w Chrome OS 80 dwóch nowych funkcji.
Nowości systemu operacyjnego Chrome 80

Pierwsza z nowości to funkcja Ambient EQ. Pozwala ona na automatyczne dostosowanie ekranu Chromebooka do oświetlenia. Dostosowanie balansu bieli i temperatury kolorów na ekranie do otoczenia sprawia, że podczas oglądania mniej męczą się oczy, a i treści pokazywane na ekranie wyglądają bardziej realistycznie – twierdzi Google.

Ambient EQ pojawi się najpierw na Chromebooku Samsung Galaxy, który będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych w kwietniu br. Dopiero w kolejnych miesiącach będzie oferowany na innych urządzeniach, również w Europie.

Druga funkcja to obsługa obrazu w serwisie Netflix. Nowa wersja aplikacji jest już dostępna w sklepie Google Play, który obsługuje funkcję obrazu w obrazie (PIP) w systemie operacyjnym Chrome. Ta aplikacja pozwoli na oglądanie programów Netflix podczas wykonywania innych zadań na Chromebooku (np. przeglądania zasobów internetu). Obraz pojawi się w rogu ekranu. Do jego ustawienia nie jest wymagana konfiguracja.

fot. Karolina Grabowska/Pixabay

 


Piotr Rabiej
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto