A A A

Nowości w aplikacji Telegram

17 lutego 2020, 16:10
Telegram nie ma tak wielu użytkowników jak Messenger czy WhatsApp, ale wciąż nieźle sobie radzi. Doczekał się właśnie kolejnej aktualizacji.
Nowości w aplikacji Telegram

Aktualizacja komunikatora Telegram oznaczona numerem 5.15 obejmuje m.in. walentynkowe motywy – animowane emoji. Jednak ważniejsze od tego uroczego dodatku są zmiany funkcjonalne, jak choćby lepiej dostosowany interfejs użytkownika profilu.

Przede wszystkim przeprojektowano widok profilu. Z aplikacji usunięte zostały przyciski, które odsyłały do elementów towarzyszących rozmowom, czyli przesyłanych plików, linków itd. Zamiast tego wprowadzono specjalne zakładki, które segregują treści, a tym samym ułatwiają ich przeglądanie.

Zmiany dotyczą także przeglądania multimediów w trybie pełnoekranowym, czyli opcji Fast Media Viewer, która umożliwia szybkie i wygodne oglądanie tego typu materiałów. Teraz możemy poruszać się po udostępnionych treściach za pomocą gestów, przesuwając palcem widok w lewo lub prawo. Funkcja dostępna jest teraz nie tylko z poziomu profilu, ale i po wejściu w wybrane zdjęcie. Przesuwając w lewo i prawo, będziemy mogli przeglądać fotografie z „archiwum" rozmowy z osobą, która przesłała oglądany przez nas obraz.

Także ustawienia profilu uległy zmianie. Obecnie możemy samodzielnie dostosować jego widoczność w serwisie. Ponadto w Telegramie zaznaczone będą osoby znajdujące się w pobliżu; one też będą mogły zobaczyć, że my jesteśmy w ich okolicy. Jeśli chcemy w ten sposób nawiązać nowe znajomości, to możemy to zrobić, korzystając z zakładki Add People Nearby w sekcji Contacts. Aktywowanie tej opcji wymaga jednak odhaczenia „Make Myself Visible".

Po zmianach możemy także poprzez przeciągnięcie miniaturki zdjęcia profilowego otworzyć jego dużą wersję. Cieszą również samoniszczące się wiadomości i poprawione bezpieczeństwo przesyłania.

Aplikacja do aktualizacji dostępna jest w Google Play i App Store.

fot. Telegram


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto