A A A

Nowości w przeglądarce Firefox

5 grudnia 2019, 08:00
Mozilla dodaje do swojej przeglądarki funkcję „Obraz w obrazie", usprawnia menedżera haseł i zaprasza Amerykanów do testowania połączeń VPN.
Nowości w przeglądarce Firefox

W 71. wydaniu przeglądarki Firefox pojawiła się funkcja „Obraz w obrazie", która działa we wszystkich witrynach zawierających materiały wideo. Pozwala ona odtwarzać klipy w osobnym oknie, znajdującym się zawsze na pierwszym planie.

Aby skorzystać z tego udogodnienia, należy najechać wskaźnikiem myszy na odtwarzany materiał i kliknąć niebieską ikonę „Obraz w obrazie", która zostanie wyświetlona po prawej stronie. Na ekranie pojawi się małe okno odtwarzacza, widoczne nawet po przełączeniu kart przeglądarki.

Funkcja „Obraz w obrazie" jest na razie obsługiwana tylko przez Firefoksa w wersji dla Windows. W styczniu przyszłego roku ma być również dostępna w wydaniach dla Linuksa i MacOS-a.

Zespół Mozilli ulepszył także wbudowanego w przeglądarkę menedżera haseł Lockwise. Obecnie proponuje on zapisywanie danych logowania także w poddomenach witryny.

Mieszkający w USA użytkownicy Firefoksa są ponadto zapraszani do udziału w testach usługi Firefox VPN (FPN), która zapewni bezpieczeństwo połączeń w środowiskach takich jak otwarte hotspoty Wi-Fi. Usługa jest płatna – kosztuje obecnie 4,99 dolara miesięcznie.

fot. YouTube


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto