A A A

Nowości w przeglądarce Firefox

5 grudnia 2019, 08:00
Mozilla dodaje do swojej przeglądarki funkcję „Obraz w obrazie", usprawnia menedżera haseł i zaprasza Amerykanów do testowania połączeń VPN.
Nowości w przeglądarce Firefox

W 71. wydaniu przeglądarki Firefox pojawiła się funkcja „Obraz w obrazie", która działa we wszystkich witrynach zawierających materiały wideo. Pozwala ona odtwarzać klipy w osobnym oknie, znajdującym się zawsze na pierwszym planie.

Aby skorzystać z tego udogodnienia, należy najechać wskaźnikiem myszy na odtwarzany materiał i kliknąć niebieską ikonę „Obraz w obrazie", która zostanie wyświetlona po prawej stronie. Na ekranie pojawi się małe okno odtwarzacza, widoczne nawet po przełączeniu kart przeglądarki.

Funkcja „Obraz w obrazie" jest na razie obsługiwana tylko przez Firefoksa w wersji dla Windows. W styczniu przyszłego roku ma być również dostępna w wydaniach dla Linuksa i MacOS-a.

Zespół Mozilli ulepszył także wbudowanego w przeglądarkę menedżera haseł Lockwise. Obecnie proponuje on zapisywanie danych logowania także w poddomenach witryny.

Mieszkający w USA użytkownicy Firefoksa są ponadto zapraszani do udziału w testach usługi Firefox VPN (FPN), która zapewni bezpieczeństwo połączeń w środowiskach takich jak otwarte hotspoty Wi-Fi. Usługa jest płatna – kosztuje obecnie 4,99 dolara miesięcznie.

fot. YouTube


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto