A A A

Nowy Cloudmark dla Thunderbirda

27 marca 2008, 12:19
Nowy Cloudmark dla Thunderbirda

Firma Cloudmark udostępniła końcową wersję aplikacji Cloudmark Desktop przeznaczoną dla programu Thunderbird. Wspomniany antyspam odznacza się bardzo wysoką skutecznością.

Cloudmark obok aplikacji Outlook oraz Outlook Express chroni także program pocztowy z grupy Mozilli. Cloudmark Desktop jest oparty na technologii wielowymiarowych map genetycznych. Polega ona na opisywaniu każdej wiadomości za pomocą genotypu, czyli zestawu charakterystycznych dla niej cech, tzw. genów - takich jak nadawca, temat, ilość i wielkość liter, ilość wykrzykników, ilość kolorów i wiele innych. Następnie zebrane informacje nanoszone są na mapę cech wiadomości spamowych i wiadomości pożądanych. Danych do mapy dostarczają w czasie rzeczywistym sami użytkownicy rozwiązania, tworząc Społeczność Cloudmark liczącą ponad milion członków.

Testowe wersje Cloudmark Desktop można pobrać pod adresem.

Źródło: DAGMA


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto