A A A

Nowy Lenovo YOGA Tablet 2

11 października 2014, 10:00
Firma Lenovo zapowiedziała dziś poszerzenie oferty popularnych tabletów YOGA o nowy model YOGA Tablet 2 przeznaczony dla użytkowników indywidualnych.
Nowy Lenovo YOGA Tablet 2

Nowe tablety to jeszcze większa wygoda użytkowania dzięki nowemu trybowi pracy - Powieś oraz udoskonalonej podstawce. Urządzenia powinny zainteresować współczesnych użytkowników mobilnych i miłośników cyfrowych multimediów, oferując dźwięk o wysokiej jakości, kamery (przednia i tylna) o dużej rozdzielczości, procesory Intel Atom oraz dwupasmową łączność Wi-Fi i opcjonalnie 4G1 przy użyciu modemu Intel XMMTM 7160.

Nowe sposoby na lepsze wyniki

W nowych modelach YOGA Tablet 2 zastosowano technologie, które dostosowują się do potrzeb użytkowników. Dzięki temu z urządzeń korzysta się intuicyjnie. Wszystkie modele są smukłe, lekkie oraz bardziej wszechstronne, m.in. dzięki nowemu trybowi pracy Powieś. Oprócz dotychczasowych trzech trybów - Trzymaj w dłoni, Połóż i Postaw - nowy, czwarty Powieś daje możliwość wygodnego oglądania wideo lub zdjęć w miejscach, gdzie trudno postawić tablet na równej powierzchni. Wystarczy odgiąć podstawkę tabletu i zaczepić go na wieszaku.

Reagując na opinie użytkowników, firma Lenovo udoskonaliła podstawkę, która zwiększa stabilność urządzenia co pozwala na wygodniejszą i bezpieczną pracę z ekranem Full HD z 10-punktową obsługą wielodotyku.

Oprócz konstrukcji ulepszono także wydajność. Procesor Intel Atom płynniej obsługuje zaawansowane funkcje tylnej kamery o rozdzielczości 8 MP oraz systemu dźwiękowego składającego się z dwóch, przednich głośników pracujących w technologii dźwięku kinowego Dolby Audio oraz technologii Wolfson Master HiFi dbającej o czysty dźwięk.

Tablet obsługuje dwupasmową łączność Wi-Fi, posiada złącze micro USB OTG umożliwiające ładowanie telefonu lub innych urządzeń (wymagany jest osobny kabel).

W każdym z czterech trybów tablet może działać dłużej dzięki cylindrycznej baterii o zwiększonej pojemności.

Większy wybór

YOGA Tablet 2 jest dostępny w wersjach z ekranami w dwóch rozmiarach i z dwoma systemami operacyjnymi, dzięki czemu użytkownicy mogą lepiej dobrać odpowiedni dla siebie model.

Osobom ceniącym funkcje użytkowe znanego systemu Windows Lenovo oferuje YOGA Tablet 2 z systemem Windows w kolorze czarnym o przekątnej 10 cali. Tablety te mają fabrycznie zainstalowany pakiet Microsoft Office 365 (z roczną subskrypcją) oraz łączność 4G.

Z myślą o zwolennikach systemu Android firma Lenovo opracowała wersje 8 i 10 calowe z platynowym wykończeniem i systemem Android 4.4 Kit Kat. Modele z systemem Android umożliwiają łączność z Internetem dzięki opcjonalnemu modemowi 4G1.

Urządzenia posiadają zainstalowaną aplikacje Lenovo Premium Apps, za pomocą których można łatwo udostępniać, synchronizować i chronić cenne informacje na tablecie. SHAREit błyskawicznie udostępnia informacje na różnych urządzeniach bez opłat za transmisję danych, a SYNCit tworzy kopie zapasowe kontaktów, wiadomości SMS i rejestrów połączeń oraz umożliwia ich przywracanie.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto