A A A

Nowy MacBook Pro - od 7499 zł wzwyż

28 października 2016, 13:10
Apple zaprezentowało nowe MacBooki Pro. Sprzęt ma kilka ciekawych rozwiązań, ale - nawet jak na Apple - rozkłada na łopatki sugerowanymi cenami
Nowy MacBook Pro - od 7499 zł wzwyż

MacBooki Pro zostały wyposażone w OLED-ową listwę dotykową, która zastępuje rząd przycisków funkcyjnych. Jej zawartość zmienia się w zależności od używanych aplikacji - pojawiają się m.in. ikonki sterujące oglądanymi multimediami czy emotikony podczas wymiany iMessage. Zamiast przycisku Esc - po lewej stronie panelu znajdziemy albo jego wirtualną wersję, albo ikonkę cofania/zamykania. Z prawej strony OLED-owej listwy znajduje się natomiast Touch ID (czytnik linii papilarnych), używając którego możemy teraz zalogować się do komputera.

Świeże MacBooki będą dostępne w dwóch wariantach wielkościowych: 13,3 i 15,4 cali. Mniejszy model dodatkowo został podzielony na ten wyposażony w Touch Bar i bez niego. 13,3-calowe MacBooki Pro mają 14,9 mm grubości, czyli 17 proc. mniej od poprzedniej generacji. Laptopy są przy tym o 23 proc. mniejsze od wcześniejszych MBP i ważą zaledwie 1,37 kg. 15-calowy MacBook waży 1,83 kg.

W środku znajdziemy procesor Intel Core i5 lub Core i7 szóstej generacji. Dostępna jest całe spektrum modeli różniących się taktowaniem - każdy znajdzie tu coś dla siebie. W większych Makach znajdziemy AMD Radeon Pro 450, 455 lub 460, plus 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej. Nowe MacBooki wytrzymają bez źródła zasilania do 10 godzin pracy (bezprzewodowego przeglądania internetu lub odtwarzania filmów z iTunes).

Opisywany sprzęt został pozbawiony portów komunikacyjnych. Znajdziemy tu tylko złączę audio jack i porty USB typu C (w zależności od modelu dwie albo cztery sztuki). Nie ma ani czytnika kart pamięci, ani tradycyjnego USB, ani tak zachwalanego przez miłośników Apple złącza MagSafe do ładowania.

Ceny

Za podstawowy, 13-calowy model (bez Touch Bara) trzeba zapłacić 7499 zł. Podstawowy model z Touch Barem to wydatek rzędu 8999 zł, a wersja z dyskiem SSD 512 GB to wydatek rzędu 9999 zł. 15-calowy MacBook Pro jest dostępny w dwóch iteracjach - z procesorem Core i7 2,6 GHz i dyskiem SSD 256 GB za 11 999 zł oraz układem Core i7 2,7 GHz oraz dwa razy pojemniejszym dyskiem za 13 899 zł. Komputery można dodatkowo rozbudować, a cena najbogatszej wersji sięga na naszym rynku 22 000 zł.

Sprzedaż rusza w połowie listopada.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto