A A A

Nowy Radeon za mniejsze pieniądze

23 października 2008, 11:28
Nowy Radeon za mniejsze pieniądze

ATI Radeon HD 4830 to kolejna, po modelach HD 4850 i HD 4870, karta z rodziny 4800. Tym razem mamy do czynienia z konstrukcją skierowaną do odrobinę mniej zamożnych posiadaczy pecetów. Jednym z pierwszych modeli nowej karty, który trafi na polski rynek, jest konstrukcja firmy Sapphire.

Karta wyposażona w 640 procesorów strumieniowych taktowanych częstotliwością 575 MHz oraz 512 MB pamięci GDDR3 pracującej z prędkością 1800 MHz. Urządzenie marki Sapphire wyposażone jest w autorski (znany z modelu HD 4850 tej samej marki), wydajny i cichy system chłodzący.

Pozostałe elementy nie różnią się od konstrukcji referencyjnej. Karta ma dwa wyjścia Dual-link DVI kompatybilne z oraz TV-OUT, a w pudełku znajdują się adapter DVI-HDMI z możliwością przesyłania dźwięku 7.1, adapter DVI-VGA oraz mostek do połączenia kart graficznych w trybie CrossFireX.

Sugerowana cena detaliczna Sapphire  ATI Radeon HD 4830 to 425 zł.

Źródło: Sapphire


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto