A A A

Nowy Reader od Adobe

2 lipca 2008, 16:49
Nowy Reader od Adobe

Firma Adobe rozpoczęła dystrybucję online najnowszej przeglądarki plików PDF – Adobe Reader 9. Tym, co różni nową wersję od poprzednich, jest możliwość odczytu dokumentów PDF zawierających zintegrowane elementy multimedialne (np. wideo czy animacje w formacie Flash).

Nowy Adobe Reader 9 jest dostępny – podobnie jak poprzednie edycje tego programu – całkowicie za darmo. Umożliwia otwieranie dokumentów PDF zawierających treści w formacie Flash. Jego publikacja jest naturalną konsekwencją pojawienia się nieco wcześniej na rynku programu Adobe Acrobat, przeznaczonego do tworzenia i edycji elektronicznych publikacji w formacie PDF, w którym po raz pierwszy udostępniono możliwość dodawania do publikacji elementów dynamicznych, takich jak wideo czy animacje – oczywiście w formacie Flash, będącym intelektualną własnością firmy Adobe.

Z nowości warto też wymienić obsługę 256-bitowego szyfrowania algorytmem AES, również i ta funkcja została wprowadzona, by możliwe było bezproblemowe odtworzenie chronionych dokumentów PDF zapisanych we wspomnianym programie Adobe Acrobat. Zwykle każda następna wersja Adobe Readera była "cięższa" i bardziej wymagająca od komputera, zatem użytkownicy skarżyli się na powolne działanie programu. Reakcją Adobe na te opinie jest właśnie Reader 9, który charakteryzuje się znacznie poprawioną wydajnością. Program można pobrać ze strony Adobe.

Źródło: Adobe


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPoważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...

Apka udająca alkomat
25 lutego 2020
Nie zmierzy poziomu alkoholu we krwi, ale spróbuje oszacować jego ilość w naszym ciele.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto