A A A

Nowy SSD Corsair

26 sierpnia 2009, 15:49
Przyzwyczailiśmy się już do tego, że klasyczne dyski twarde są bardzo pojemne, a z kolei nowsza technologia - dyski SSD - oferuje znacznie większą wydajność, ale mniejszą pojemność. Firma Corsair stara się przełamać ten schemat, wprowadzając na rynek dysk SSD o zupełnie wystarczającej dziś pojemności.
Nowy SSD Corsair

Najpojemniejszy przedstawiciel nowej serii dysków SSD firmy Corsair – Extreme X256 SSD – oferuje pojemność aż 256 GB. Co prawda tradycyjne dyski twarde oferują już pojemności rzędu 2 TB, ale aż taka pojemność w praktyce nie jest bardzo przydatna w większości komputerów.

Zaletą dysków SSD jest przede wszystkim szybkość. Nie inaczej wygląda sprawa wydajności w przypadku Extreme X256 SSD Corsaira. Producent deklaruje, że prędkość odczytu danych z nowych dysków wynosi aż 240 MB/s, a zapis ustalono na poziomie 170 MB/s.

Dysk SSD Corsair Extreme X256 o pojemności 256 GB

Niestety, choć pojemność nowych dysków SSD powinna wystarczyć do większości zastosowań, to cena jest , jak na razie, zaporowa. Producent wycenia model 256 GB na kwotę około 700 dolarów.

Źródło: TechSpot


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto