A A A

Nowy Sony Vaio E 14P na wiosnę

10 kwietnia 2012, 11:58
Nowy Sony Vaio E 14P na wiosnę

W domu, na uczelni i w kawiarni nowa seria VAIO E wyróżni się delikatną, "portfelową" stylistyką. Trzy świeże kolory - biały, czarny i różowy - uzupełnione są barwnymi ozdobnikami na obrzeżu, pokrywie, gładziku i klawiaturze notebooka. Atrakcyjność wyglądu zwiększa dodatkowo wykonana z aluminium ramka głośnika.

Klawiatura ma wygodnie rozmieszczone, izolowane klawisze, a jej podświetlenie - włączane przez czujnik światła w otoczeniu - umożliwia bezbłędne pisanie nawet późnym wieczorem. Ten sam czujnik zmniejsza jasność ekranu, aby obniżyć zużycie energii w słabszym oświetleniu.

Duży, obsługujący gesty gładzik pozwala na klikanie na dużej powierzchni i umożliwia intuicyjną, "bezprzyciskową" obsługę. Nie brakuje więc miejsca na przeglądanie stron www czy edycję zdjęć przy użyciu gestów jak przewijanie, uszczypnięcie, powiększenie i obrót.

Nowością w komputerach VAIO jest obsługa gestami, dzięki której pewne operacje można wykonać intuicyjnymi ruchami ręki. Przykładowo, umieszczając rękę przed kamerą internetową i przesuwając ją w lewo lub w prawo można przerzucać strony www lub zdjęcia w galerii. Przeciągnięcie ręką do dołu wstrzyma odtwarzanie muzyki, a ruch obrotowy pozwoli na zwiększenie lub zmniejszenie głośności. Obsługa gestami jest obecnie dostępna w programach Windows Media Player, Internet Explorer 9, PowerPoint i PowerDVD.

Wbudowana kamera internetowa HD z przetwornikiem Exmor poprawia jakość obrazu podczas wideorozmów. Przyjaciele i najbliżsi na pewno docenią lepiej odwzorowane szczegóły, większy kontrast i bogatsze kolory - nawet przy słabym oświetleniu, w którym inne kamery wytworzą tylko ziarnisty i zamazany obraz.

Projektanci serii VAIO E 14P zadbali, by dobry wygląd był uzupełniony czystym dźwiękiem. Unikatowe technologie Sony xLOUD i Clear Phase zwiększają głośność dźwięku bez wprowadzania zniekształceń, co przekłada się na imponujące brzmienie filmów i gier. Można także włączyć system Dolby Home Theatre V4, który zapewni bogaty, kinowy dźwięk zarówno przy słuchaniu przez wbudowane głośniki, jak i przez słuchawki lub głośniki zewnętrzne.

Hybrydowy system graficzny wykorzystuje dedykowany procesor grafiki do zastosowań o znacznej złożoności, takich jak gry, wyświetlanie filmów czy edycja zdjęć. W przypadku zadań o mniejszych wymaganiach procesor ten jest wyłączany, co zwiększa czas pracy akumulatora. Do wydłużenia czasu pracy przyczynia się też efektywny wyświetlacz VAIO i energooszczędne procesory, jak również wbudowany napęd optyczny, który w trybie spoczynkowym w ogóle nie pobiera energii.

Dzięki nowej funkcji Rapid Wake + Eco, komputer w jednej chwili jest gotowy do działania. Ten energooszczędny tryb przełącza komputer VAIO w tryb głębokiego uśpienia. Maszyna zużywa wówczas minimalną ilość energii, dzięki czemu może pozostawać w tym trybie nawet przez 10 dni. Wystarczy jednak otworzyć pokrywę komputera, by w kilka sekund wszystkie pliki i aplikacje zostały przywrócone do stanu sprzed uśpienia.

Nowa seria VAIO E 14P będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r. w kolorze białym, czarnym i różowym.


Marcin Powęska / Informacja Prasowe
marcin.poweska@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa seria obudów Cooler Master
21 marca 2019
Nowa seria obudów komputerowych firmy Cooler Master rozpoczyna swoje rynkowe istnienie od dwóch modeli: NR400 i NR600. Obydwa odziedziczyły...


Xiaomi Redmi 7 zaprezentowany
20 marca 2019
Chiński producent oficjalnie pokazał nowe urządzenie ze średniej półki cenowej. Co ma do zaoferowania Xiaomi Redmi 7?

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto