A A A

Nowy aparat Panasonica z full HD

22 września 2008, 13:10
Nowy aparat Panasonica z full HD

Panasonic zaprezentował prototypowy aparat fotograficzny Lumix HD oparty na standardzie Micro Four Thirds, który ma być jednym z głównych produktów wystawianych na największych i najpopularniejszych targach fotograficznych Photokina 2008, odbywających się w niemieckiej Kolonii w dniach 23 – 28 września.

Nowy model aparatu jest kolejnym – po niedawno wprowadzonym na rynek modelu Panasonic Lumix DMC-G1. Podobnie jak poprzednik, bazuje na nowoczesnym standardzie tzw.Micro Four Thirds (Micro 4/3), który umożliwia konstruowanie całkiem nowej klasy aparatów znacznie mniejszych gabarytowo niż pełnowymiarowe lustrzanki i odróżniających się od nich brakiem lustra, jednak wcale nieustępujących im możliwościami i łączących w sobie zalety najbardziej zaawansowanych kompaktów cyfrowych (podgląd na żywo, rejestracja dźwięku i wideo) oraz pełnowymiarowych lustrzanek (wymienne obiektywy, sensory światłoczułe o wysokiej rozdzielczości).

Obudowa nowego modelu jest niemal identyczna jak wspomnianego poprzednika. Wyróżnia się jednak symbolem HD, który sygnalizuje jedną z innowacji funkcjonalnych – możliwość rejestrowania filmów w pełnej rozdzielczości HD (1920x1080). Rejestracja filmów, a także dźwięku będzie niezwykle łatwa dzięki wyposażeniu obudowy aparatu w niezależny przycisk nagrywania filmu i dźwięku stereofonicznego.

Źródło: Electronista , DPReview


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto