A A A

Nowy cooler FX70 od Zalmana

26 lutego 2014, 08:10
Firma Zalman zapowiedziała wprowadzenie nowego produktu w kategorii systemów chłodzenia procesorów, w której cieszy się szerokim uznaniem. FX70 to pasywne rozwiązanie dedykowane wszystkim tym, którym zależy na maksymalnie cichej pracy komputera.
Nowy cooler FX70 od Zalmana

Chłodzenie FX70 pozbawione jest jakiegokolwiek wentylatora, przez co nie generuje żadnego hałasu. Nie oznacza to jednak, że nie jest wydajne. Przeciwnie - cooler jest w stanie skutecznie odprowadzać ciepło nawet z najszybszych procesorów Intel Core i7. Zalman FX70 poradzi sobie z CPU o współczynniku TDP do 95W.

Dzięki brakowi jakiejkolwiek elektroniki zużywanie się coolera zostało ograniczone do minimum. Wpływ takich czynników jak kurz czy wibracje nie ma tu znaczenia, ponieważ nie ma wentylatora, który mógłby ulec uszkodzeniu. FX70 wykorzystuje obieg powietrza w obudowie do chłodzenia procesora, a w procesie tym pomaga zaawansowana konstrukcja radiatora. Zamiast kilkunastu prostych aluminiowych finów zastosowano tu płytki o specjalnej konstrukcji, których elementy ustawiono pod kątem, ułatwiając tym samym odbiór energii cieplnej przez obiegające chłodnicę powietrze. Za transport ciepła z jednostki centralnej odpowiada 6 wysokowydajnych rurek cieplnych.

Jako że FX70 jest chłodzeniem bezgłośnym, idealnie nadaje się wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie możliwie jak najniższego poziomu hałasu. Produkt świetnie sprawdzi się w stacjach roboczych pracujących w komorach bezechowych, wytłumianych laboratoriach czy studiach nagraniowych. Jeżeli użytkownik pragnie jeszcze wyższej wydajności, producent przewidział możliwość zainstalowania wentylatora o średnicy 120 mm z przodu lub z tyłu radiatora (wśród akcesoriów znajduje się odpowiedni uchwyt mocujący).

Chłodnica pokryta jest antykorozyjną, niklową powłoką w perłowej czerni, nadającą produktowi elegancki wygląd. Do zestawu dołączona jest wydajna pasta termoprzewodząca ZM-STG2M, która zmaksymalizuje odbiór ciepła przez cooler. Wymiary jednostki wynoszą 110 (D) x 140 (S) x 158 (W) mm.

Cooler jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi gniazdami CPU:

- AMD: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1

- Intel: Socket 775, 1366, 1150, 1155/1156 i 2011

Sugerowana cena detaliczna chłodzenia Zalman FX70 nie jest jeszcze znana.

Model

ZALMAN FX70

Liczba wentylatorów

0 (możliwość zainstalowania wentylatora o średnicy 120 mm)

Liczba rurek cieplnych

6

Użyty materiał

Aluminium, miedź

Głośność

0 dBA

Kompatybilność z procesorami

Intel: Socket 775, 1366, 1150, 1155/1156 i 2011

AMD: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1

Waga

530 g

Wymiary

110 (D) x 140 (S) x 158 (W) mm

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto