A A A

Nowy format dystrybucji muzyki

23 września 2008, 10:49
Nowy format dystrybucji muzyki

Prezentując slotMusic firma SanDisk zaproponowała nowy standard dystrybucji muzyki, który ma być konkurencją dla płyt CD oraz ułatwi słuchanie utworów na odtwarzaczach stacjonarnych oraz mobilnych.

SlotMusic to karta microSD o pojemności 1GB z zapisanym na niej całym albumem muzycznym. Pliki muzyczne na niej zapisywane miałyby być kompresowane do formatu MP3, przy wartości parametru bitrate (tzw. prędkości bitowej strumienia danych) wynoszącej do 320 kb/s, ale rozważa się również możliwość zapisywania muzyki w formie nieskompresowanej. Użytkownik będzie mógł też dowolnie modyfikować zawartość kart slotMusic, np. poprzez dodanie do zapisanego na karcie albumu ulubionych utworów.

Karty slotMusic będą udostępniane ze specjalnymi nakładkami USB umożliwiającymi podłączenie ich do urządzeń nieposiadających wbudowanego czytnika kart.

 

Według zapowiedzi firmy SanDisk karty slotMusic nie będą miały zabezpieczeń DRM.

Nowy format dystrybucji muzyki został już zaakceptowany przez największe wytwórnie, takie jak: Universal, EMI, Sony BMG, i Warner. Jednak SanDisk na razie nie podaje daty wprowadzenia tego typu kart do sprzedaży.

Źródło: TechConnect


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto