A A A

Nowy gamingowy notebook Razer Blade Pro

21 października 2016, 14:30
Razer ujawnił najnowszy, 17-calowy notebook Razer Blade Pro. Maszynę zaprojektowano od podstaw z myślą o najbardziej wymagających entuzjastach.
Nowy gamingowy notebook Razer Blade Pro

Na pokładzie nowego Razer Blade Pro znalazł się najnowszy, czterordzeniowy procesor Intel Core i7 i next-genowa karta graficzną NVIDIA GeForce GTX 1080. Jest to najmocniejsze urządzenie stworzone dotychczas przez Razera, a zarazem najcieńszy dostępny na rynku notebook z układem GTX 1080. Inne cechy wyróżniające nowy Razer Blade Pro to między innymi łącze Thunderbolt 3, 32 GB dwukanałowej pamięci DDR4, nawet do 2 TB przestrzeni dyskowej PCI M.2 SSD pod kontrolą RAID 0 oraz wbudowany czytnik kart SD.

Podczas gdy podobnie wyposażone przenośne zamienniki komputerów stacjonarnych to urządzenia o grubości przekraczającej 5cm i ważące ponad 5kg, nowy Razer Blade Pro zachowuje swoją charakterystyczną smukłą formę. Jego obudowa typu unibody z litego aluminium CNC ma zaledwie 22,5mm grubości, a waga urządzenia to zaledwie 3,54 kg. Nawet dołączony zasilacz jest zauważalnie mniejszy niż w innych komputerach zbliżonej mocy, co dopełnia obrazu mobilności Blade Pro.

Jeszcze większe wrażenie może budzić układ chłodzący urządzenia. Najnowszy system odprowadzania ciepła w Blade Pro opiera się na najcieńszej na świecie komorze parowej zastosowanej w notebooku. Komora oddaje ciepło szybko, efektywnie i równomiernie, eliminując dzięki temu punkty zagrożone przegrzewaniem. Całości dopełnia specjalnie zaprojektowany wzór wiatraka oraz radiator, który w połączeniu z komorą parową zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła z układów.

Podobnie bezkompromisowe podejście zastosowano w pozostałych elementach systemu. Budzący podziw 17,3-calowy wyświetlacz 4K IGZO z technologią NVIDIA G-SYNC zapewnia wyświetlanie obrazu tak płynne, jak to możliwe. Wyświetlacz zapewnia stuprocentową wierność kolorów w standardzie Adobe RGB, która zachwyci graczy i profesjonalnych grafików.

Razer Blade Pro jest również pierwszym notebookiem, w którego klawiaturze zastosowano opracowane przez Razer mechaniczne przełączniki o ultra-niskim profilu. Każdy przełącznik zawiera fizyczny punkt aktywacji oraz resetu. Rejestrowane są naciśnięcia o sile 65 gramów, dzięki czemu użytkownik odnosi wrażenie korzystania z pełnowymiarowej klawiatury mechanicznej. Klawiatura wyposażona jest także w trackpad, podświetlany tak jak klawisze z wykorzystaniem technologii Razer Chroma. Udostępnia to użytkownikowi praktycznie nieskończoną gamę barwnych efektów świetlnych zsynchronizowanych z wydarzeniami zachodzącymi w grze.

Osiągi Blade Pro przekraczają minimalne wymagania HTC Vive, Oculus Rift i OSVR HDK 2, czyniąc urządzenie jednym z najbardziej mobilnych rozwiązań dostępnych dla entuzjastów i deweloperów VR.

Cena: Od 4,199€


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto