A A A

Nowy gramofon od szwajcarskiego producenta

17 listopada 2014, 14:00
Thorens rozszerza gamę nowoczesnych gramofonów o model TD 203. Urządzenie jest zaawansowanym i jednocześnie nie drogim rozwiązaniem gotowym do pracy w chwilę po wyjęciu z pudełka.
Nowy gramofon od szwajcarskiego producenta

TD 203 może pochwalić się jakością dźwięku znaną z wielokrotnie nagradzanych i cenionych modeli TD 309, TD 209 i TD 206. I tak, jak jego bracia, został zaprojektowany w Niemczech. Silnik odizolowany jest od płyty nośnej za pomocą gumowych absorberów drgań, a łożysko wykonane jest z brązu - to tylko kilka z rozwiązań, które zapewniają żywotność. Napięcie paska napędowego można w razie potrzeby ponownie wyregulować, wkładkę adaptera wymienić w kilka minut, a prędkość obrotową talerza precyzyjnie ustawić za pomocą specjalnego pokrętła.

Chociaż TD 203 jest fabrycznie skonfigurowany tak, aby zapewnić wyjątkowe możliwości w chwilę po wyjęciu z pudełka, to daje możliwość precyzyjnego dostrojenia i regulacji zgodnych z własnymi preferencjami. Na przykład ramię umożliwia dopasowanie wysokości (pionowy kąt śledzenia) i prostopadłości wkładki do powierzchni płyty (azymut).

Wraz z TD 203, Thorens wprowadza ramię TP 82. Model TP 82 ma jednoosiową konstrukcję - jako pierwszy w tej klasie cenowej. Łożyskowanie ramienia TP 82 bazuje na ostrzu węglikowym, które jest wspomagane przez pięć mikro kulek łożyskujących. Opisana konfiguracja umożliwia swobodny ruch ramienia, bez tarcia w płaszczyznach pionowej i poziomej, przy jednoczesnym zapewnieniu ekstremalnie wysokiej stabilności. To z kolei również wpływa na wydłużenie żywotności.

Zestaw gramofon/ramię dostarczany jest z preinstalowaną wkładką TPU 257, wysokiej jakości wkładką MM współpracującą z wszystkimi wejściami gramofonowymi MM, m.in. dostępnego opcjonalnie przedwzmacniacza gramofonowego Thorens MM 002.

Zawartość pudełka obejmuje kątomierz do wyrównywania wkładki i przyrząd pomiarowy do ustawienia igły(wykorzystywany do poprawnego ustawienia kąta śledzenia), a także specjalnie opracowaną 4-mm pokrywę ochronną, wykonaną z wytrzymałego, przezroczystego materiału Perspex.

Thorens TD 203 jest już dostępny w sprzedaży. Nabywcy mogą wybrać jedną z trzech wersji kolorystycznych: czerwoną, czarną lub białą, wszystkie w błyszczącym wykończeniu. Poglądowa cena detaliczna gramofonu wynosi 3099 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto